На Вінниччині все більше чоловіків скаржаться на сімейне насильство

kopy

На Вінниччині перебуває на обліку 5 тисяч сімей, в яких фіксувалося насилля. Цього року в поліцію надійшло 742 звернення від потерпілих чоловіків. Про це повідомив на брифінгу заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області Руслан Петрунько.

У поточному році до підрозділів поліції надійшло понад 7,4 тис. заяв від потерпілих щодо фактів вчинення відносно них, як фізичного, так і психологічного чи економічного насильства. Переважна більшість постраждалих – це жінки та діти, але останнім часом на 10% збільшилась кількість звернень від чоловіків, — розповідає Руслан Петрунько. – Більше до поліції почали телефонувати діти з приводу сварок між батьками. Таких дзвінків в цьому році надійшло понад 70. Це дає змогу поліцейським вчасно прибути на виклик, вгамувати сімейного дебошира та попередити негативні наслідки, за які настає не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Адже третина таких злочинів вчиняється домашнім агресором в стані сп’яніння.

 

Сьогодні на профілактичному обліку у поліції перебуває 4,5 тисячі сімейних кривдників, з них понад 4 000 – чоловіки та понад 400 — жінки. Жінки в переважній більшості вчиняють насильство над дітьми.

Майже 6 000 осіб за домашнє насилля притягнуто до адміністративної відповідальності, понад 1 000 порушників направлені на проходження відповідних корекційних програм, де з ними працюють психологи.

На жаль, є факти, де сімейні конфлікти призвели до тяжких наслідків. За нанесення тяжких тілесних ушкоджень 16 правопорушників притягнуті до кримінальної відповідальності. За трьома провадженнями досудове розслідування закінчено і справи скеровані до суду, – говорить Руслан Петрунько.

 

Проблемою у профілактиці такого виду правопорушень у сім’ях є їхня латентність. Часто люди не хочуть розголосу і не звертаються за допомогою. Для попередження таких злочинів важлива комунікація дільничних офіцерів поліції з населенням. Адже часто про нездорову ситуацію в родині вони дізнаються від сусідів та сторонніх людей.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована