На Вінниччині врятували пару рідкісних шулік

4fec7b956bcecb21de07eeb8bbdd0bfb_preview_w440_h290

До приватного звіринця у селі Хринівка на Вінниччині, кілька днів тому передали пару шулік — птахів роду яструбових. Одного, якого назвали Кеша, приніс чоловік з Іллінців.

“Кешу пан Володимир знайшов взимку у полі з підбитим крилом. Чоловік забрав його додому, бо вже не перший раз рятує пернатих. То лебедів, то лелек. А от шуліка вперше. Казав нам, був здивований знайдою. Адже цей вид не любить холодів, на зиму зазвичай відлітає у місця, де клімат більш тепліший. Але Кеша, напевно, з останнього виводка. Чи він пізнє пташеня, яке не встигло адаптуватися до життя. Крім того, осінь була затяжна. Та ще й крило поранив”, — розповіла Наталія Матющенко з контактного зоопарку “Лісова казка” у селі Хринівка.

Птах прожив у чоловіка кілька місяців. За цей час звик до людей та став практично ручним.

“Нам Кешу передали, аби його ми продовжили доглядати. А пізніше відпустити у природне середовище. Він приязний. Коли заходиш у вольєр, в очі не кидається. Вже потроху літає. Але крило повністю ще не загоїлося. Цікавий той факт, що практично у той самий період, коли принесли Кешу, принесли такого самого птаха, який травмувався під Вінницею. Здається, це дівчинка. З Кешею вже потоваришували. І можливо, складеться пара. І буде потомство. Популяція стане доречною. Адже ці птах занесені до національної Червоної книги. Вони рідкісні. Коли настане час, ми готові їх випустити у природу. Якщо вирішать залишитися у нас, проганяти не станемо”, — продовжує Наталія.

У звіринці птахів годують рибою та курячими пупками. Вони хижаки, належать до родини яструбових. Довжина тіла 53 — 75 см, маса тіла — до 1 кг. Шуліки живляться у природі переважно гризунами, рибою.