Категорії: Економіка , Україна

На Вінниччині вирощують горіх з Північної Америки

5dfa29200b17e

У Вінницькій області вирощують чорні горіхи. Сьогодні загальна площа таких дерев сягає понад 800 гектарів. Найбільше їх у Могилів-Подільському районі.

Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Крім того, у Могилів-Подільському лісгоспі — найстаріші в регіоні за віком насадження горіха чорного. У Вендичанському лісництві є ділянка із 104-річними насадженнями, у Моївському лісництві – ростуть насадження віком 86-89 років. Ця порода вирізняється цінною деревиною, хорошим приростом та стійкістю до хвороб, шкідників, морозо- та посухостійкістю. А ще його не пошкоджують дикі тварини.

А ще горіх чорний прекрасно росте у складі з іншими лісовими породами, не пригнічуючи їх. У Могилів-Подільському лісгоспі найчастіше створюють культури із дубом та горіхом за схемою 4 ряди дуба звичайного – 1 ряд горіха чорного.

Горіх чорний – це нетрадиційна порода для українських лісів, батьківщиною якого є Північна Америка. Проте лісівники Вінниччини активно вводять «іноземця» у склад лісових культур – як чистими рядами, так і у складі з іншими породами.

Горіх чорний цінують за хороші властивості деревини – її вартість навіть перевищує вартість деревини дуба. Відзначається інтенсивним ростом у порівнянні з дубом звичайним, особливо в молодому віці: щорічний приріст у висоту може досягати до 1,5 метра, в діаметрі – до 2 см. А ще ця порода відзначається стійкістю до хвороб, шкідників, зимостійкістю та посухостійкістю. Це особливо актуально у зв’язку із глобальними процесами зміни клімату та зниженням рівня ґрунтових вод.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована