На Вінниччині відкриють 38 інклюзивно-ресурсних центрів. Марина Порошенко та голова ОДА підписали Меморандум.

memorandum

21 квітня у Вінниці з робочим візитом дружина Президента України. Марина Порошенко та голова Вінницької ОДА Валерій Коровій підписали Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Вже з 1 вересня на Вінниччині повинно запрацювати 23 інклюзивно-ресурсних центри. Всього їх відкриють 38.

Також сьогодні було підписано Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та керівниками місцевого самоврядування.

Очільниця Благодійного Фонду Порошенка, Марина Порошенко, зазначила, що Вінниччина стала п’ятнадцятим регіоном України, в якому впроваджується інклюзивне освітнє середовище в рамках цього проекту.

«Сьогодні Вінницька область долучається до проекту по впровадженню інклюзивної освіти в Україні. Цей проект був започаткований Фондом Порошенка разом з Міністерством освіти і науки України в 2016 році. На сьогодні Вінницька область уже п’ятнадцята область, яка долучається до цього проекту. Мені надзвичайно приємно, що наша команда збільшилася на таку кількість фахівців і однодумців, які разом з нами впроваджуватимуть нашу інклюзивну реформу в Україні.

На сьогодні у Вінницькій області ми маємо 145 інклюзивних шкіл, в яких навчаються 255 дітей з особливими освітніми потребами. Це дуже гарний показник, якщо порівнювати з минулим роком, то кількість таких шкіл і дітей збільшилася вдвічі. Ми працюватимемо надалі, тому що це, нажаль, тільки 2% від всіх дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у Вінницькій області.

Для того щоб покращити умови перебування і якість навчальних послуг для дітей з особливими освітніми потребами у школах Фонд Порошенка розробив типові проекти медіатеки та ресурсної кімнати, які включені до стандартів освітнього простору», — каже Марина Порошенко.

Також дружина Президента зазначила, що з 1 вересня ці центри повинні вже запрацювати в повному обсязі. Марина Порошенко передала дані проекти Валерію Коровію для реалізації їх на Вінниччині.

Голова Вінницької ОДА Валерію Коровій зазначив, що у Вінницькій області вже цього року відкриють 23 ІРЦ.

«Насправді сьогодні великий день. Сьогодні ми говоримо про формування мережі інклюзивних ресурсних центрів. По нашими розрахунками ми плануємо відкрити 38 таких центрів, у цьому році 23.

У Вінницькі області нараховується майже 16 тисяч діточок з особливими освітніми потребами. Формування центрів це та серцевина, навколо якої буде йти методологічна робота, тестування, тренінги для вчителів і батьків. Це великий пласт роботи. Особливо буде прискіплива увага до формування центрів саме в сільській місцевості, в тому числі і підвозу діточок в дані заклади», — розповідає Валерій Коровій.

На урочисте підписання Меморандуму завітала голова правління громадської організації «Гармонія», уповноважена з прав людей з інвалідністю Кабінету міністрів України Раїса Панасюк.

«Для мене сьогодні дійсно щасливий день. Я згадую, коли я хотіла навчатися в школі, але не мала можливостей, я сама з села і була змушена навчатися у спеціалізованому закладі.

Я дуже радію, що будуть відкриті такі центри і ці діти зможуть навчатися серед усіх. Щоб навчання не було просто мрією, а щоб це було повсякденною реальністю для усіх. Я бачила різні покоління, тому я дійсно помічаю зміни в кращу сторону», — каже Раїса Панасюк.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована