На Вінниччині відбулася Хресна Хода до Йософатової долини

hod

Сьогодні, 15 серпня, на Вінниччині відбулася Хресна хода до Йософатової долини. Таким чином віряни вшанували явлення Пресвятої Богородиці, яке відбулося в минулому сторіччі.

За переказами Божа Матір з‘являлась мешканцям цієї місцини ще за часів татарської навали. Вдруге свій особливий промисел Пресвята Богородиція виявила у серпні 1923 році.

На офіційному сайті Могилів-Подільської Єпархії УПЦ про цю подію розповідают так:

«Пастух Яків пас череду корів, а неподалік 12-літня дівчинка Христина пасла овець. Яків часто молився біля колодязя й у жарку пору обливався цілющою водою. Якось він побачив прямо у воді відображення Матері Божої з Дитиною. Німб Її сіяв золотавим світлом. Але страху і заціпеніння він не відчув.
— Матір Божа, що нам робити? – устиг запитати пастух.
— Христа славте, хрести ставте! – почув він у відповідь.»

За радянських часів паломництво було під суворою забороною, традиція відродилась у 2006 році.

«За Божественною літургією, що відбувалася в долині в колодязя, молилися за всіх знедолених, за ті, хто перебуває в бідності, а наприкінці читалася молитва за всю Україну і її народ.

Мужність і непохитність усіх, без винятку, підсудних велить нашої християнської совісті пам’ятати їхні імена:

пастух – Яків Мисик, безневинно убитий;
мученики, сповідники за віру православну, священики – Тихон Петринський, Костянтин Жолткевич, Володимир Ільїнский, Іван Черняховський, Віталій Шуляка, Віктор Завадський, Олександр Любинський, Йосип Іванько, Петро Васильковский;
юрист — Василь Сумневич;
бідняки – Роман Садівника, Тимофій Бондар, Євген Форманюк, Філімон Захарчук, Григорій Бацалай, Федір Собцев, Дмитро Іваника, Єпістімія Бабій, Євфросинія Набуральна, Іван Дідик, Іван Шлянсковой, Іван Мороз-Гуменюк». — повідомляє сайт.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована