На Вінниччині в спеціалізованій школі навчають дітей, які не бачать

imgonline-com-ua-resize-omrn3dbml3czoz

В Самгородській школі-інтернаті навчається 155 дітей з області, які мають поганий зір або зовсім сліпі. Таких закладів одиниці в Україні, їх забезпечують необхідним освітнім обладнанням.

Про це йдеться в дописі  Вінницької ОДА.

Троє діток в інтернаті — «тотальники». Тотально сліпі — зовсім нічого не бачать. П’ятикласник Анатолій сирота — із дитячого будинку «Малятко». П’ять років тому його привезли сюди вчитись. Під свою опіку взяла «завучка», яка повірила в сліпого хлопчика. Так у нього з’явилось нове життя. Доля дала шанс, якщо не побачити, то відчути щасливе дитинство…

Толя – здібний, він знає азбуку Брайля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору, розроблений французом Луїсом Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок.

«Саме для таких незрячих діток потрібен сучасний брайлівський принтер для друку та електронна друкарська машина. За державні кошти їх придбали для Самгородоцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Козятинського району – це майже 200 тисяч гривень», — зазначає голова ОДА Сергій Борзов.

П’ять років тому за керівництва Павла Паламарчука спеціальну школу перепрофілювали – не лише для слабозорих, а й для сліпих.

Вихованці школи-інтернату є переможцями Всеукраїнського математичного конкурсу «Кенгуру – 2020». Робота учениці 12 класу Катерини Болдін посіла ІІ місце у конкурсі Малої академії наук України у відділенні історії України, секція «Історичне правознавство».

Є в Самгородоцькому інтернаті свої випускники, якими гордяться педагоги – за успіхи учнів.

Як пояснюють викладачі, «щоб незрячі могли жити нормальним життям, їм треба довіритись зрячим, а зрячим – подивитися на сліпого серцем».

Іншим стало цього року приміщення інтернату — за рахунок освітньої субвенції:

  • зроблено монтаж системи пожежної сигналізації та пожежного спостереження – 426 755 грн;
  • встановлено систему відеоспостереження – 49 980 грн.;
  • капітальний ремонт пральні (коригування проектно-кошторисної документації) – 534 589 грн;
  • встановлено водоочисну станцію – 138 820 грн.

У 2021 році планується капітальний ремонт спортивного комплексу (2 млн грн) та капітальний ремонт (утеплення і перекриття) навчального корпусу №3 (1, 5 млн грн).

Незалежно від людських вад чи обставин, кожен повинен мати гідні умови для життя. Тим паче, люди з інвалідністю з дитинства повинні мати можливість жити повноцінно. Це крок до соціокультурної реабілітації.

5fd8841d174da 5fd8842c4c23a 5fd8843ca01f0