На Вінниччині учні виграли для своєї школи грант у 30 тисяч гривень

5ee8a5c1d5de7

Учні Ладижинської школи І-ІІІ ступенів №2 зайняли третє місце у щорічній всеукраїнській програмі «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» і виграли грант на 30 тисяч гривень. За ці кошти в їхній школі створять STEM-лабораторію.

Фінал програми відбувся 10-го червня. До нього потрапили 50 найкращих проектів, для реалізації яких залучили максимальну кількість учасників. Загалом в програмі «Healthy Schools» взяли участь більше 130 тисяч учнів з усієї України.

Як йдеться в повідомленні організаторів програми, здобутки в Healthy Schools принесли не лише значні позитивні зміни у життя учасників, а й стали рушієм для створення STEM-лабораторії у школі (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics). На закупівлю необхідного обладнання учасники отримали грант у розмірі 30 000 гривень від міжнародної філантропної організації Mondelēz International Foundation, за підтримки якої реалізовується програма.

Протягом усього року школярі Ладижинської школи проводили цікаві, пізнавальні та корисні для здоров’я активності: спортивні фестивалі та змагання, пропаганда здорового харчування та креативні заходи, формування здорового простору, корисні опитування і максимальне поширення інформації про свою діяльність.

«Ми перший рік в програмі, але так захопилися, що тепер вже не можемо зупинитися. Працюємо над спортом зараз,беремо участь у Естафеті олімпійського дня. Від програми у захваті. Всі школи справді показали круті результати. Карантин вніс родзинку в програму, бо ми нарешті змогли залучити батьків. Це з’єднало родини навколо здорового способу життя. Наша учениця якось сказала: «Я навіть не знала, що моя мама вміє стрибати на скакалці!». Наступного року дуже хочемо брати участь. Ми так зраділи перемозі, що посадили у честь цього дерево біля школи, на пам’ять. У нас вже є круті плани і хочемо розвиватися з підтримкою програми. Всі організатори дуже енергійні і справді надихають. Все заради здорових дітей!», – розповідає педагог-організатор Ладижинської школи І-ІІІ ступенів №2 Людмила Грінченко.

Варто зазначити, що успіхи учнів позитивно вплинули не лише на них: здорові звички перейняли також вчителі, батьки та представники місцевої громади, що радо долучались до активностей протягом всього року.

Всеукраїнська програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» була започаткована і реалізується експертним українським Центром «Розвиток КСВ». Також підтримку програмі надає міжнародна організація Mondelēz International Foundation за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Восени стартує реєстрація на нові етапи програми, адже організатори переконані, що лише усім разом під силу залучити до здорового способу життя ще більше школярів і перетворити проект «Healthy Schools» на масштабний національний рух.