На Вінниччині у школи закупили технологічне обладнання для їдалень

607585ba7f952

У рамках реформи шкільного харчування, на Вінниччині з місцевих бюджетів на умовах співфінансування було виділено 1918 тисяч гривень. Нові норми організації харчування мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей.

Про це повідомляється на сайті обласної державної адміністрації.

Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей. У стравах повинно міститись відповідна кількість білків, жирів та вуглеводів.

Минулого року з державної казни для шкіл Вінниччини виділено 16127,4 тис. грн за напрямком «Ремонт обладнання та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) державних або комунальних закладів загальної середньої освіти».

За інформацією профільного департаменту обласної державної адміністрації, освоєно 98,5%: закуплено 452 одиниці (комплекти) технологічного обладнання для 36 закладів загальної середньої освіти (15,919 млн грн – кошти з державного бюджету, 1,86 млн грн – кошти місцевих бюджетів).

Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено і опубліковано на сайті Кабінету Міністрів України.

Особливу увагу під час організації харчування приділяють зниженню кількості спожитого цукру. Вміст цукру у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 гр на 100 гр/мл харчового продукту.