На Вінниччині у двох людей підозрюють коронавірус: ситуація щодо захворюваності

727d202e78ad37c3cf92aebb67757179_preview_w440_h290

У Вінницькій області станом на 16 березня є дві підозри на коронавірус. Обоє пацієнтів перебувають у Вінницькій міській клінічній лікарні №1. За інформацією завідуючого відділу епіднагляду Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степана Томина, один з випадків протестований. Він негативний. Діагноз захворювання COVID-19 в пацієнтки знімуть, коли отримають результати з лабораторії ЦГЗ (Центру громадського здоров’я). Щодо іншого випадку, зараз проводять лабораторне дослідження.

Директорка Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович повідомила, що на сьогодні епідситуація в області контрольована.

«На Вінниччині підтверджених випадків захворювання на коронавірус немає. Водночас, спостерігається загрозлива ситуація по грипу та ГРВІ, епідпоріг щодня зростає – зараз епідситуація нижча епідпорогу епідемії по грипу на 2,7%. Госпіталізована 501 особа, майже 63 % хворих – діти. В основному, це грип типу А, грип типу В і аденовірус», — повідомила Л. Грабович.

У зв’язку із запровадженням в області карантинних заходів через великий ризик можливого зараження на вірус COVID – 19, у Вінницькій облдержадміністрації звертаються до громадян з проханням:

  • винайти всі можливості, аби постійно, на період карантину перебувати вдома, у своїх оселях та приміщеннях;
  • часто провітрювати приміщення, час від часу проводити дезінфекцію;
  • вживати багато рідини та уважно стежити за станом свого здоров’я;
  • максимально обмежити пересування вулицями своїх населених пунктів, виходити на вулицю винятково за найнагальніших потреб;
  • категорично обмежити відвідини осель один одного, обмежити «дружні візити у гості», намагатися утримати дітей вдома, обмеживши їхні прогулянки;
  • в разі необхідності виходу на вулицю – намагатися вкрай обмежити спілкування зі сторонніми особами, а, в разі неможливості уникнути такого спілкування – здійснювати його на відстані не менше метра один від одного;
  • по можливості – тимчасово перевести виконання своїх службових обов’язків у режим «віддаленого доступу»;
  • при кожній можливості – мити руки з милом або іншими дезінфікуючими засобами, обов’язково користуватись антисептиками після дотиків руками до сторонніх предметів (поручнів у громадському транспорті, ручок дверей, пандусів тощо);
  • за щонайменшої підзори появи симптомів – консультуватись зі своїм сімейним лікарем;
  • за наявності симптомів коронавірусу – (для ознайомлення — covid19.com.ua ) – звернутись на «гарячу лінію» за номером телефону «103»!

Як відомо, з 12 березня до 3 квітня в Україні ввели карантин. 16 березня в Україні підтвердили 5 випадків коронавірусу – 4 в Чернівецькій області, 1 – в Житомирській (летальний).

У Вінницькій області визначили лікарні, де надаватимуть допомогу у разі виявлення коронавірусу. Також мер Вінниці Сергій Моргунов звернувся до вінничан щодо ситуації поширення коронавірусу у світі, зокрема в Україні. Він закликав мешканців міста дотримуватися правил під час карантину, який триватиме до 3 квітня.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована