На Вінниччині телемедицина допомогла виявити на 60% більше випадків інфаркту

infarkt

Протягом минулого року лікарі Вінниччини провели майже 18 тисяч дистанційних консультацій завдяки яким вчасно виявили на 60% більше випадків гострого інфаркту міокарда.

Міністерство охорони здоров’я України зазначає, що Вінницька область стала прикладом вдалого впровадження технологій телемедицини, коли лікарі у районах мають можливість швидко отримати фахову дистанційну консультацію вузькопрофільних колег.

Протягом 2018 року лікарі-консультанти телеметричного підрозділу Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф провели 17871 дистанційну консультацію за електрокардіограмами пацієнтів щодо можливих розладів серцево-судинної системи. Завдяки цьому вдалось вчасно виявити 830 випадків гострого інфаркту міокарда, а це на 60% більше, ніж у 2017 році. Зазначають, що всіх пацієнтів терміново госпіталізували та надали необхідну допомогу.

Також було виявлено 6341 патологію серцево-судинної системи, 144 cуправентрикулярних тахікардій та деякі інші розлади системи кровообігу.

– Міжнародний досвід показує, що запровадження телемедицини є одним з найкращих способів розширення можливостей щодо доступності та якості медичних послуг населенню, особливо для тих груп, що проживають у селах, – повідомляють у МОЗ.

За кошти проекту Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який реалізується на Вінниччині, було придбано 311 телеметричних пристроїв та дві приймальні станції, 20 ЕКГ-апаратів з функцією телеметрії. Така техніка була придбана для телеметричного підрозділу Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

ДОВІДКА
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), телемедицина – це метод надання послуг з медичного обслуговування там, де відстань є критичним фактором. Особливо важливим цей фактор стає, коли мова йде про гострі інфаркти міокарда, коли важлива кожна хвилина.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована