На Вінниччині створили найдетальніший макет Донецького аеропорту. 

bez-imeni-1

На Вінниччині, у Гайсинському музеї АТО створили найдетальніший макет боїв за Донецький аеропорт з диспетчерською вежею, злітно-посадковою смугою та церквою. Для того щоб макет виглядав найбільш правдоподібно, збирали дані з розповідей самих бійців-кіборгів.

Як повідомляється на сайті “Армія inform”, макет почали створювати наприкінці 2016-го. За словами Андрія Голованя, учасник бойових дій та завідувача музею, для створення макету зібрався “кулак спілки учасників бойових дій” і кожен описав своє бачення музею.

— За півтора місяця бійці принесли близько 300 предметів різного типу: особисті речі, уламки розірваних снарядів, документи та речі російських військових, муляжі гранат та зброї, прапори, дитячі листи, малюнки, шеврони, — розповідає Андрій. — Щоб відтворити все максимально детально, ми збирали дані з різних ресурсів. Від розповідей самих бійців-кіборгів, які відвідували наш музей, до відео з Інтернету.

Ось диспетчерська вежа, «дорога життя», церква, з якої снайпер полював на наших кіборгів, позиція «Мурашник», напрямок до селища Піски, різна техніка. Навкруги вирви від снарядів та звичний для війни чорний сніг, — описують у повідомленні “засніжений” макет ДАП.

Як йдеться у повідомленні, автор макета — Ігор Поляруш зі станції юних техніків. Щоб умістити на макеті всі орієнтири, будівлі та злітно-посадкові смуги, його змайстрували у формі трапеції, де всі позначки відповідають оригіналу. Автори повідомлення зазначають, що будівлі терміналів залишили цілими, щоб відвідувачі могли порівняти, якими вони були до війни і якими є нині.

— Навіть кіборги підтвердили — всі позначки деталізовані дуже чітко, — додає Андрій Головань.

У матеріалі також пишуть, що всі експонати, принесені відвідувачами з війни, згодом поставили у скляні шафи, куди тематично усе відсортували. Наразі музей налічує близько тисячі різноформатних пам’яток російсько-української війни. Уже найближчим часом гайсинський музей АТО планує відтворити події Іловайського та Дебальцівського котлів.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована