На Вінниччині стартував конкурс «Комфортні громади»: переможці отримають до 500 тисяч гривень

snimok-ekrana-2021-01-22-v-10-09-56

У Вінницькій області розпочався конкурс «Комфортні громади». Громади можуть подати свої проєкти розвитку. Фінансування проєктів-переможців відбуватиметься коштом обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел.

Конкурс проєктів розвитку територіальних громад на Вінниччині проводили протягом 17 років. Для прикладу, у 2019 році з обласного бюджету на нього було виділено 20 мільйонів гривень. Тоді громади подали 749 проєктів, а перемогли 467. Минулого року обласний бюджет профінансував Конкурс на 15 мільйонів. Переможцями стали 188 проєктів з поданих 282.

Щоправда, цьогоріч у Вінницькій ОДА виділення коштів на Конкурс взагалі не було передбачили. Про це повідомляють у Вінницькій обласній Раді.

– Обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 мільйонів гривень на реалізацію проєктів-переможців. Розвиток громад потрібно стимулювати. Відтепер Конкурс набуває  нового змісту, оновлюються і його умови, – йдеться на сайті обласної Ради.

Як взяти участь у конкурсі

Участь у конкурсу передбачена для двох категорій учасників.

Так, на участь можуть подавати проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці цієї категорії отримують до 350 тисяч гривень із бюджету Конкурсу. Важливо, що переможцям необхідно буде зробити й власний внесок у реалізацію своєї ідеї – не менше 50% від загального бюджету проєкту. Для громад з населенням до 10 тисяч осіб власний внесок становить не менше 30 % від загального бюджету проєкту.

Друга категорія – спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування. Переможці отримають до 500 тисяч гривень з бюджету Конкурсу, а їхній власний внесок має становити не менше 50 % від загального бюджету проєкту.