На Вінниччині спалах спалах африканської чуми свиней

snimok-ekrana-2021-03-24-v-16-11-20

У Хмільницькому районі виявили спалах африканської чуми свиней. Карантинні обмеження встановили на території чотирьох територіальних громад.

На сайті ГУ НП у Вінницькій області повідомили, що спалах небезпечного вірусного захворювання виявили сьогодні, 24 березня, на території фермерського господарства у с. Пиків. Зазначається, що у цьому населеному пункті розгорнули діяльність карантинного посту, де поліцейські спільно з представниками держпродспоживслужби вживають заходів щодо ліквідації та недопущення поширення хвороби.

– Аби убезпечити населені пункти від поширення небезпечного захворювання, рішенням протиепізоотичної комісії встановлено карантинні обмеження на території Іванівської, Уланівської сільських територіальних громад, Калинівської та Хмільницької міських територіальних громад, – йдеться у повідомленні.

Також у поліції зазначили, що встановлені карантинні заходи завершаться через 40 днів після виконання комплексу ветеринарно-санітарних заходів. Наразі ж поліцейські забезпечують контроль щодо недопущення ввезення та вивезення продуктів тваринного походження без відповідних документів.

Африканська чума свиней (лат. Pestis africana suum), африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна.