На Вінниччині сільський голова напав на благодійників «СтопВірус», які привезли медичну допомогу

hraniv2-1024x768

У вівторок, 2 червня, Катерина Романенко, Володимир Долиняний та Іван Ситар, координатори спецфонду «СтопВірус» у Краснопільській ОТГ та навколишніх селах,  привезли партію медичного вантажу – захисні засоби та препарати для дезінфекції – в амбулаторію села Гранів.  І тут сталося неочікуване!  У приміщення медичного закладу з криком увірвався сільський голова Гранова Віктор Боднюк.

 — Хто вас, благодійників, сюди запрошував? Чого ви сюди приїхали? Що ви тут робите? Їдьте в свої села! Вийдіть усі звідти! – волав сільський голова та, буквально, виштовхував координаторів із амбулаторії.

Будь-які  намагання координаторів та волонтерів заспокоїти дебошира-сільського голову  були марними, він просто нікого, крім себе, не чув та не хотів чути.

Координатор спецфонду Катерина Романенко розповідає:

Віктор Бондюк поводився неадекватно. Він нас принижував, матюкався, виганяв із амбулаторії. Мене вдарив та штовхнув на двері. Ніби ми зайшли до його приватного приміщення. Між тим, його повноваження сільського голови жодним чином не поширюються на амбулаторію, яка належить до Гайсинського комунального закладу первинної меддопомоги. До речі, з нами там була й головний лікар цієї медичної установи Тетяна Кацан. Були й депутат райради та сільської ради. Але ніщо на поведінку Віктора Бондюка не вплинуло. Медперсонал амбулаторії готовий був прийняти допомогу від спецфонду, люди зраділи, бо ми привезли те, що їм необхідно для роботи –  маски, респіратори, захисні костюми, щитки та антисептичні препарати. Але, коли сільський голова вчинив скандал, медики розбіглися. Гранівчани бояться Бондюка, він – непередбачений, залякав село.

Координатори залишили все, що привезли, в амбулаторії та сподіваються, що все дістанеться медикам.  Власне, таку допомогу вже отримували в амбулаторіях та ФАПах і в інших селах, якими опікуються координатори, – в Краснопілці, Миткові, Нараївці, Михайлівці.  Там на адресу спецфонду «СтопВірус» звучали слова подяки від медичних колективів і сільських голів.

У Гранові же сільський голова прагнув завадити  медикам отримати допомогу. А ще вирішив зірвати злість і на односельчанах…  Місцеві підприємці сформували для гранівчан продуктові набори.  Віктор Боднюк брутально заборонив роздавати їх людям, фактично, заблокувавши роботу спецфонду «СтопВірус» в своєму селі.

До слова, жителі Гранова вже не вперше страждають від самодурства свого сільського голови. Цьогоріч наприкінці березня Віктор Бондюк застрелив двох собак свого односельчанина. Зробив це без усіляких на те причин: проїжджаючи повз подвір`я селянина, побачив псів, вийшов із джипу з рушницею та зробив два влучні постріли. Власник собак звернувся до правоохоронців із заявою. За фактом розстрілу двох собак у селі Гранів, за інформацією  відділу комунікації ГУ Національної поліції у Вінницькій області, було відкрито кримінальне провадження, а в стрілка тоді вилучили зброю для експертизи. До села приїхали співробітники поліції для проведення слідчих дій, проте Віктор Бондюк перешкоджав роботі слідчо-оперативної групи поліції. Менше з тим, зібрав на свою підтримку групу заляканих селян, порушивши правила жорстких на тот час умов карантину.  Тоді по сільському голові було відкрито  ще одне  кримінальне провадження – за порушення правил карантину.  Справою займаються в слідчому управління обласного Главку Нацполіції.

Маніпуляції, погрози та навіть побиття односельчан – усе це дозволяє собі  Віктор Боднюк. Місцеві розповідають, що одному чоловікові він прострелив ногу. Однак сільський голова досі залишається непокараним та вважає, що має право розпоряджатися життям та здоров`ям людей на свій розсуд та воювати з тими, хто підставляє плече допомоги.