На Вінниччині селяни вирішили перетворити протоку Дністра на центр водного туризму

604b86c49c95d

У Великій Кісниці, що на півдні Вінниччини, селяни з місцевої річки Марківка хочуть зробити центр водного туризму. Але це вдасться лише після того, як її розчистять. Найближчим часом, коли потеплішає, жителі готуються до масштабного прибирання.

«Марківка – гарна річка, яка протікає через все наше село. Вздовж восьми кілометрів чудові краєвиди. Але псує вигляд сміття, яке скидають у воду. Ми помітили, що останнім часом річка взагалі почала міліти. І це погано. Бо вона впадає у Дністер. Тому вирішили не просто зберегти русло, а й зробити її центром спорту та туризму. Як мінімум, для наших мешканців. Адже тут можна проводити сплави на невеликих човниках», — розповів місцевий житель Андрій Федик.

Марківка тече в межах Томашпільського, Крижопільського і Ямпільського районів Вінницької області. Це ліва притока Дністра. Її довжина – 62 кілометри.

«У нашому селі вона неширока, десь до восьми метрів. Глибина залежить від течії. Десь зо 30 сантиметрів, десь два метри. Це швидка та жива річка. Тому вивчати водні види спорту буде зручно та безпечно. Особливо для дітей», — продовжує Федик.

Як тільки стане сприятлива та тепла погода, мешканці Великої Кісниці готуються до великого прибирання.

«Хто на човнику буде збирати пляшки, хто з берега. Необхідно розчистити воду від похилих кладок, це так у селі називають саморобні містки», — підкреслює Андрій.

Після проведених робіт першими учнями у водних видах спорту на Марківці стануть місцеві діти. Надалі люди сподіваються облаштувати тут сільський туристичний центр.