На Вінниччині селяни скинулись грошима і зробили дорогу, якій позаздрять у містах

doroga

У Гранові Гайсинського району селяни самотужки почали капітально ремонтувати дорогу. Для цього зібрали 4 мільйони гривень. Тепер асфальтне покриття тут ідеально рівне, облаштовано тротуари, зручні автобусні зупинки.

Впродовж 25-ти років тут буле все – як у більшості українських сіл: ями, вибоїни, болото. До села рідко приїздив автобус, не могла вчасно дістатись швидка. Фактично, мешканці Гранова були відрізані від світу.

 

З пропозицією відремонтувати дорогу люди пішли до сільського голови. Розпочали збирати кошти. Першою гроші принесла родина Касьяна та Софії Грабових. Чоловікові вже – 90, дружині – 85 років. На дорогу вони віддали майже 2,5 тисячі гривень.

Збирали з пенсії і віддали, бо треба. Дороги потрібні скрізь. Хтось не хотів давати, а я кажу, що нам усім треба дорогу, — розповідає Софія Грабова.

Сільський голова Віктор Боднюк одразу ж підтримав ініціативу земляків та почав шукати спонсорів. Левову долю грошей виділив місцевий підприємець.

 

Мільйон гривень він дав нам на цю дорогу. Свої власні кошти дали зараз — 800 тисяч, ще, думаю, до кінця року ми виділимо стільки ж, — каже Віктор Боднюк.

Спільними зусиллями у селі зібрали 4 мільйони гривень. За них зробили нові тротуари, установили декоративний паркан і облаштували зручні зупинки. За словами підрядників, тут все зроблено за технологічними стандартами — не кожна міжнародна траса в Україні може похвалитися таким асфальтом.

Сьогодні, 20 квітня, у Гранові урочисто відкрили першу ділянку дороги – півкілометра. Через місяць планують повністю завершити ремонт – залишилось ще кілометр шляху. Потім займуться освітленням і озелененням села.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована