На Вінниччині проведуть фестиваль, щоб врятувати будинок Леонтовича

fest

4 серпня в селі Шершні Тиврівському районі відбудеться другий культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича», який покликаний привернути увагу громадськості та усіх небайдужих до збереження будинку, де за переказами місцевих жителів проживав композитор з родиною понад 8 років в період з 1879 по 1888 роки. Організаторами фестивалю, як і торік, виступило громадське об’єднання «Волонтерський тил» та громада села Шершні на чолі з Валентиною Чайковською. Саме вона є ініціатором проведення культурно-мистецького дійства на честь композитора.

«Цього року ми проводимо вже другий фестиваль на честь Леонтовича, головна мета якого популяризувати культурно-мистецьку спадщину композитора і відродити його будинок у Шершнях. Торік фестивалю ми зібрали понад півтори тисячі. Цих грошей було замало, навіть на ремонт покрівлі не вистачило би. Тому ми виготовили поліграфічну продукцію про життя та творчість Леонтовича, видрукували його портрети і провели зимове свято для дітей, щоб вони знали хто такий Леонтович і пишалися своїм місцем народженням, – розповідає співорганізатор фестивалю Валентина Чайковська. – Тепер маємо ще одну першочергову мету – будемо клопотати на фестивалі перед владою, щоб наші Шершні та сусідній Тиврів включили до туристичного маршруту «Стежками Леонтовича». Не так давно, і ваша газета про це писала, Фонд гуманітарного розвитку України оголосив переможця конкурсу із реновації будинку Леонтовича у нашому селі. Нині триває збір коштів на реалізацію задуму. А проект ми презентуємо на фестивалі, сподіваючись на його реалізацію».

Фестиваль розпочинається по обіді з ярмарку виробів майстрів народної творчості, також продаватиметься еко- та етнопродукція. Працюватимуть локації для дітей, можна буде покататися на конях, скуштувати різні смаколики від місцевих жителів або просто відпочити на екогалявині. Концертна програма за участі творчих колективів з різних куточків області розпочинається о 16.00. Триватиме дійство до перших сутінків.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована