На Вінниччині під егідою Церкви функціонують проросійські «козацькі» організації

42

Голова служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк назвав Вінниччину, як одну із областей, в якій існують проросійські військові угрупування. Крім Вінниччині такі організації є у Київській та Запорізькій області.

Про це Валерій Кондратюк розповів у «Дзеркалі тижня».

«Ще один спецпроєкт Кремля — спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях», — зазначає глава служби зовнішньої розвідки.

Зазначимо, про які саме угрупування йде мова, В. Кондратюк не розповідає, але з відкритих джерел відомо, що представники парамілітарних формувань «засітились» на боці РПЦ під час сутичок у Луці-Мелешківській Вінницького району, Пеньківці Літинського району та інших селах.

Зазначимо, що в Поребищенському районі під проводом священника УПЦ МП діє парашутно-десантна школа. Незвичний заклад для юнаків та дівчат, у якому вчать поєднувати мистецтво бою та віру в Бога, відкрив колишній військовий, а нині священик отець Віктор.