На Вінниччині пацієнти самі вишукують у себе «ковідну пневмонію»

0d4fbfd81b521171cc20062c039783e1

На Вінниччині реєструють один з найвищих показників захворюваності на пневмонії в Україні. Про це повідомила начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

За її словами, поширеною у нашому регіоні є гіпердіагностика, коли пацієнти самостійно йдуть до приватних центрів на комп’ютерну томографію легень, не маючи направлення лікаря, а там пацієнтам можуть поставити помилковий діагноз.

– І трактування лікарів приватних КТ у постановці діагнозу «ковідна пневмонія» без жодних підстав, коли клініцисти при цьому не погоджуються, а у пацієнта наявні мінімальні респіраторні прояви. Лікар-рентгенолог, лікар-діагност КТ не мають права виставляти причину пневмонії. Він має право тільки зробити опис, – зазначила Тетяна Бондаренко.

Незабаром департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА планує зібрати усіх власників приватних діагностичних клінік, щоб узгодити всі питання роботи та дати експертну оцінку такій КТ-діагностиці. Планують також залучити лікарів-діагностів приватних центрів до семінарів, аби узгодити всі відповідні вимоги у роботі лікаря, згідно з діючими протоколами на усі описання.

– Тому що розуміємо, коли людина бачить діагноз «ковід-пневмонія», то одразу ж піддається паніці. І досить часто безпідставно. Звідси – звернення на швидку, одразу вживання антибіотиків. А це фактично погіршує якість надання медичної допомоги, погіршує роботу швидкої, роботу приймальних відділень та стаціонарів лікарень області, – додає чиновниця.

Щодо летальних випадків, то в ОДА зазначають, що помирають пацієнти зі супутньою патологією. Серед найпоширеніших – цукровий діабет та пневмонії.

Зауважимо, що вчора, 1 жовтня, Кабмін відніс Вінницю до помаранчевої карантинної зони. Натомість у жовтій карантинній зоні залишаються Жмеринка, Козятин, Могилів-Подільський, Хмільник, а також Бершадський, Вінницький, Калинівський, Козятинський, Літинський, Немирівський, Теплицький, Тиврівський, Томашпільський, Тростянецький, Тульчинський, Чечельницький райони.

Станом на ранок 2 жовтня у Вінницькій області протягом доби виявили 143 нові випадки COVID-19.