На Вінниччині освітяни заробили на фіктивних працівниках сто тисяч гривень

42fb5c2eedfc88371a0771fe9598cca6_preview_w440_h290

У Могилів-Подільському районі заступницю директора школи обвинувачують у привласненні 92 тис. гривень. Вступивши у злочинну змову зі своїм керівником, фіктивно оформили трудові відносини між навчальним закладом та двома технічними працівниками, які там ніколи не працювали.

Повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

«У період з вересня 2018 року по листопад 2019 року завуч і директор щомісячно вносили до табелів обліку робочого часу завідомо неправдиву інформацію про кількість відпрацьованих «мертвими душами» днів. Далі ці відомості передавали до відділу освіти Могилів-Подільської районної державної адміністрації для безпідставного нарахування заробітної плати. Спільники також отримали безперешкодний доступ до банківських рахунків підставних працівників, маючи на руках банківські картки та пін-коди до них. Відтак посадовці незаконно отримували грошові кошти та розпоряджалися ними на власний розсуд», — коментують у прокуратурі.

Після зміни керівництва школи та призначення обвинуваченої на посаду директора школи, вона надалі продовжила самостійно вчиняти зазначені незаконні дії до липня 2020 року. Загальна ж сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних дій обвинуваченої, становить майже 92 тис. грн.

За процесуального керівництва Могилів-Подільської окружної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно заступниці директора. Вона обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення), ч. 2, ч. 3 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

У разі доведення винуватості колишньої посадовиці в судовому порядку, їй загрожує покарання до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.