На Вінниччині мобільні бригади з вакцинації приступили до навчання

603f3bebbd7af

З 2 березня у Вінницькому обласному лабораторному Центрі почали проводити тренінги для мобільних бригад з вакцинації проти COVID-19. Два дні тренінг пройдуть лікарі мобільних бригад ЦПМСД Гайсинського, Козятинського та Хмільницького районів. Загалом у Вінницькій області створено 25 мобільних бригад.

Як повідомили у Вінницькій ОДА, медиків навчатимуть правилам організації і техніки проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2, а також навичкам надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій/ускладнень.

Відкривала перший тренінговий день регіональний корординатор вакцинації від COVID-19 Тетяна Бондаренко. Вона зазначила, що протягом тижня проведуть два тренінги: 2-3 та 4 -5 березня.

«У рамках першого дня тренінгу члени вакцинальних бригад, які щеплюватимуть проти коронавірусної інфекції населення Вінницької області, будуть проінструктовані згідно з глобальними рекомендаціями щодо імунізації та безпеки вакцин. Цього тижня навчання пройдуть 8 мобільних бригад – 40 медичних працівників», – додала фахівчиня.

Тетяна Бондаренко наголосила, що щеплення – це один із найбільш ефективних шляхів припинення захворюваності, який має діяти паралельно з дотриманням карантинних вимог.

Сьогодні, 3 березня, у програмі діагностика анафілаксії і перша допомога, а також — фіксація та звітність даних про щеплення – система e-Health та зведений звіт.

Нагадаємо, у Вінниці продовжується вакцинація медиків від коронавірусу, яка розпочата 24 лютого. 1 березня щеплення провели працівникам новоствореного КНП обласний клінічний центр інфекційних захворювань. Його керівник Ігор Матковський став 117 медиком, який отримав вакцину. За годину у закладі його приклад наслідували ще майже 40 колег.

На Вінниччині заплановано вакцинувати близько п’яти тисяч медиків. Загалом по області згоду на вакцинацію надали близько 35% медиків від загальної кількості фахівців, які працюють в «ковідних» лікарнях регіону.

Як відомо, вакцинація є добровільною. Щеплення проводять безкоштовно.