На Вінниччині місцеві жителі висадили дерева у парку села Біла

5d034742396ee4da1055f32d396a0132_preview_w440_h290

У селі Біла Ямпільського району на Вінниччині місцеві жителі висадили сотню іменних саджанців сосон та ялин. Люди вирішили озеленити свій парк. Найближчим часом там ще з’являться листяні дерева.

«За ініціативою Ірини Льови, яка разом із багатьма сільськими активістами, стала рушійною силою у відновленні парку у селі Біла, сьогодні зібрались люди тут для посадки дерев. За активної підтримки старости Андрія Лаврука, робота почала набирати обертів. Одні робили розмітку під ряди ялин, сосон. Ця робота виявилася не простою. Земля лопаті не підкорялася, брали до рук ломи та кирки. Інші разом із дітьми та онуками висаджували деревця. Гарно притоптували землю та поливали її. Жителі села працюють на майбутнє, дуже хочеться їм, щоб село наше не загубилося на карті нашого району. Висадили понад 100 саджанців ялини та сосни. Залишилось ще місце для листяних дерев. Виникла цікава ідея саджати іменні дерева із написами, хто посадив дерево. Ростимуть дітки та й разом з ними дерева», — розповіла на своїй сторінці у соціальних мережах Галина Собко.

Зауважимо, неподалік села знаходиться урочище «Білянський ліс». Це ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Має площу 218 гектарів. Створений у 1982 році. На терасованих, порізаних ярами схилах річкової долини сформувалися лісові та степові угруповання з рідкісних видів, серед яких: ліс з дуба скельного з кизилом, клокичкою перистою у підліску, осокою парвською, лазурником трилопатевим, молочаєм мигдалеподібним та іншими теплолюбними видами. Степова рослинність: ковила волосиста, півники угорські, горицвіт весняний. У 2010 році ввійшов до складу Регіонального ландшафтного парку «Дністер».