На Вінниччині люди врятували лебедя

60420fafb0255

У селі Липівка на Вінниччині місцеві жителі відпустили на озеро лебедя. Птаха напередодні знайшли у кущах неподалік водойми. Виявилося, що його побив інший шипун, коли захищав свою територію.

«На нашому сільському озері вже була пара лебедів. А цей, якого ми підібрали, з’явився зовсім нещодавно. І, так, як ці птахи дуже вірні між собою, а чужаків не підпускають, виникла бійка. У ній, «новенький» отримав поразку. З розбитим дзьобом, знесиленого, ми з дітьми, коли йшли з дитячого садочка, знайшли у кущах. Він був напівживим. Навіть здавалося, що вже помер. Підняти самотужки мені не вдалося. Бо важить 15-20 кілограмів. Покликала сусіда дядю Васю. Він і забрав лебедя до себе додому», — розповіла місцева жителька Ольга Полуянова.

Селянин за кілька днів вилікував лебедя.

«Відгодував, відігрів. Дзьоба вилікував. І коли лебідь вже зміг ходити, вирішили його відпустити на ставок. Але, вже з протилежного боку. Подалі від «місцевих» лебедів», — продовжує Ольга.

Полуянова зауважує, що врятований птах швидко потоваришував з людьми.

«Спочатку, він шипів на нас. Навіть, коли ставав на лапи та витягував шию, то був мого зросту. А я маю 162 сантиметри. Та потім, він до всіх звик. Особливо полюбив дядю Васю. Коли він ніс на руках птаха до озера, обгорнув його шиєю, і головою притулився. Так проявивс свою любов, як до рідного батька», — каже Ольга.