На Вінниччині лісівники переселяють мурах, аби ті «рятували» уражені шкідниками дерева

5ef307f47b3fd-1

У Вінницькій області лісівники почали випробовувати новий метод боротьби зі шкідниками. У лісі поблизу хворих дерев штучно влаштовують переселення мурах. На думку лісівників, подібний метод не лише допомагає позбутись шкідників, але й сприяє лікуванню ураженого дерева.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 23-го червня.

Метод унікальний, кажуть лісівники.

Аби переселити мурах, фахівці підхоплюють частину мурашника лопатою і перекладають у великі бідони. Працюють обережно, щоб не зруйнувати гніздо.

5ef3073f68834

«Щоб попали туди личинки і матки, і робочі мурахи. Зверху копати не можна. Рахується, як дах на хаті. Якщо забрати дах, тоді вода затікає всередину, і вони переходять в інше місце», – розповідає один з лісівників.

«Комах переносять у завчасно підготовлене місце: повалене дерево чи пеньок. Пень щоб не був трухлявий повністю, але і не свіжий, а такий – наполовину. Вони тоді собі беруть з нього матеріал і будують собі свій «замок». Поливаємо місце сиропчиком. Треба дати їм приманку, щоб вони полюбили це місце», – розповідає майстер лісу Віталій Білик.

5ef3079750957-1

Якщо новоприбулі приживуться, то за два тижні на цьому місці буде величезний мурашник із новою колонією комах. Аби його не знищили кабани чи козулі, територію огороджують.

«Гніздо мурашника сягає до 4-х метрів вглиб. І це вони, якщо ми їх сьогодні переселили, приживуться на пеньочку, який ми посипали цукром чи полили сиропом, то вже за два тижні вони можуть розпушити ґрунт на глибину до 4-х метрів», – розповідає головна ліснича Брацлавського лісництва Галина Килимник.

5ef307ad91ed6

Саме у цій частині лісу чи не кожне дерево уражене шкідниками, кажуть лісівники. Метелики, хробаки та личинки потроху знищують дуби та липи. Дерева починають хворіти, а зрештою – всихають. Мурахи ж мають врятувати рослини, при цьому – наситившись.

«Вони з’їдають дуже багато шкідників. Це дубова листовійка, зимовий п’ядун, сосновий п’ядун», – додає фахівчиня.

Один мурашник – це десятки врятованих дерев, запевняють лісівники. Таких гнізд треба по кілька на гектар. В Брацлавському лісництві переселили понад півсотні мурашників.