На Вінниччині лісівники готують посадковий матеріал для майбутніх поколінь

press-71-761x425

Ліс – це перш за все, кропітка та довготривала праця лісівників. Вирощувати лісові насадження з насінини  до дорослого лісу зовсім не просто.

Зокрема, вік стиглості головної лісо утворюючої породи на Вінниччині – дуба звичайного – 100 років. Відтак, лісівники докладають чималих зусиль, щоб наші нащадки мали високопродуктивний ліс. Вони використовують науково обґрунтовані технології, враховують кліматичні зміни та приділяють увагу кожному етапу вирощування насаджень. Перші роки росту насаджень – найвідповідальніші та найважливіші. Адже майбутній ліс залежить від якісного посадкового матеріалу.

У ДП «Бершадський лісгосп» на лісорозсадниках, розміщених у Бершадському та Ободівському лісництвах, здійснюють посів жолудя механізованим способом. Площа цьогорічного розсадника, де вирощують сіянці дуба звичайного, складає – 1,14 га.

Догляд молодих сіянців дуба включає: кінне боронування посівів, 4-кратне ручне прополювання, 4-кратні механізовані догляди, підживлення мінеральними добривами, обробіток посівів фунгіцидами. Для забезпечення сіянців достатньою кількістю вологи лісорозсадники облаштовані системою крапельного зрошення.

У 2020 році у кожному лісництві ДП «Бершадський лісгосп» розпочато вирощування посадкового матеріалу дуба звичайного в контрольованому середовищі – у коробах та касетах, що набагато спрощує догляд за ними, покращує умови їхнього зростання та дозволяє зменшити витрати на обробіток. Цього року у короба було висіяно жолудь на площі 0,0329 га та у касети – 13250 штук.