На Вінниччині лікарка в інвалідному візку лікує жінок від безпліддя

likar

Своїх дітей через травму Валентина Пугач не має, але дітей пацієнтів вважає за рідних.

У військовому санаторії курортного містечка Хмільник на Вінниччині акушером-гінекологом працює жінка в інвалідному візку Валентина Пугач. Це унікальний випадок в Україні. Як повідомляє «Вінниця.інфо», до неї кожного дня приходять на прийом десятки пацієнток, вона обожнює свою роботу і намагається всім допомогти, проте 26 років тому це все здавалося їй неможливим.

 

Осінь 1991-го кардинально змінила життя Валентини Семенівни. Жінка впала з горіха і травмувала хребет.

-Життя продовжується. Вирішила, що дома я однозначно сидіти не буду. Я собі установила такий випробувальний термін, чи зможу я працювати, чи ні? Трошки було страшнувато починати працювати на візку. І я вирішила, якщо люди будуть не дуже мене сприймати, нормально у цьому відношенні, то… напевно я не зможу працювати, — розповіла лікарка.

 

Колеги її підтримали. З другого поверху, де розміщувався кабінет гінеколога, перевели на перший, поставили пандус, переобладнали апаратуру. Працівники санаторію також зауважують, Валентина Семенівна дуже самостійна.

-Вона сама собі заїжджає, виїжджає. Ніколи не просить, що відкрийте мені двері. Знаєте, вона така сильна жінка. Не пала духом після того трагічного випадку, — розповіла медсестра Надія Чорна.

Пацієнтки лікарки кажуть, що вона здатна допомогти тим, хто довгий час не може завагітніти. Мешканка Хмільника Наталія Мора навідується у кабінет до Валентини Пугач вже 15 років. Колись жінка не могла завагітніти, а зараз має двох доньок.

-Наприкінці першого лікувального курсу вже була вагітна. Першій дочці Катерині 14. А потім з’явилася на світ і Каріна. Я дуже була тоді щаслива, — пригадує Наталія Мора.

Серед пацієнтів Валентини Семенівни – її колеги.

-Завдяки їй і Господу Богу у мене є двоє чудових діточок. Ось вони, погодки 9-річний Іван та 8-річна Марійка, — розповіла медична сестра Олена Вариковська.

Своїх дітей через травму Валентина Семенівна, на жаль, немає. Проте лікарка все одно називає себе багатодітною мамою. Дітей своїх пацієнтів вважає за рідних, спілкується з ними, балує подарунками та старається у всьому допомогти.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована