На Вінниччині громада села проти демонтажу останнього пам’ятника Леніну

ленін

Єдиний пам’ятник Леніну на Вінниччині знаходиться у селі Весняне Чернівецького району біля сільської школи.

Однак відповідно до Закону про декомунізацію від 2015 року даний пам’ятник комуністичному вождю давно мав би бути демонтований. Однак цьому заважають юридичні складності та рішучий спротив громади села.

Голова руху “Декомунізація.Україна” Вадим Поздняков розповів: “Фото пам’ятника нам надіслали мешканці села. Ми надіслали звернення щодо демонтажу до місцевої ради і чекаємо на демонтаж».

Однак, не все так просто, адже пам’ятник стоїть на орендованій землі, власник якої не проти, щоб монумент залишився там.

Враховуючи те, що в селі залишилося менше сотні мешканців і майже всі – пенсіонери. Тому питання, щоб Ленін був “живим” для них принципове і голова сільради не хоче сперечатися з громадою.

Декілька років назад до села приїхали молоді активісти з партії “Свобода” для того щоб скинути комуністичного ідола. Проте громада рішуче виступала проти них, і ледь не віниками та вилами проганяли їх.

Зі своєї сторони Мазурівський сільський голова сказав, що коли буд сформовано ОТГ, прийде новий голова і вже він буде займатися цим питанням.