На Вінниччині громада ПЦУ скаржиться на перешкоди і тиск

zvernenya

Віряни погрожують перекрити міжнародну трасу «Київ — Чоп»

Релігійна громада Православної церкви України села Пеньківка Літинського району, що на Вінниччині, вирішила просити захисту в Офісі Президента, міністерстві культури, Вінницькій ОДА та Літинській РДА. Відповідне звернення віряни відправили до усіх цих інституцій. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на «На Парижі».

Віряни повідомляють, що богослужіння проходять на церковному подвір’ї, адже півтора десятка прибічників Московського патріархату «привласнили» Свято-Миколаївський храм. Пеньківчани заявляють, що якщо їх не почують, а в РДА й надалі чинитимуть перешкоди для реєстрації громади, то вони будуть вдаватися до радикальних заходів,таких як перекриття міжнародної траси «Київ — Чоп».

«У січні місяці наша громада більшістю голосів вирішила приєднатися до Православної Церкви України, але протоієрей Віталій Недипіч, який опікувався нашою парафією, не підтримав громаду і з незначною частиною парафіян залишився в Московському патріархаті. З того часу минуло вже більше пів року, а ми досі для молитви збираємося на церковному подвір’ї. Ми пропонували о. Віталію почергове служіння в храмі, але він категорично відмовився, назвавши нас «розкольниками», — йдеться у зверненні вірян.

Крім того вони зазначають, що Літинська РДА відмовляє громаді у підтвердженні проведених зборів: «…хоча копії протоколів знаходяться в нас і підтвердженні Вінницькою ОДА. Шалений тиск чиниться з боку окремих чиновників на Відділ реєстрації релігійних організацій. Ми з січня не можемо затвердити Статут нашої релігійної організації ПЦУ. Просимо главу держави, міністерство культури України, Вінницьку ОДА, Літинську РДА нас почути».

Нагадаємо, що на Вінниччині віряни у фейсбучному зверненні обурюються поділом на «канонічних» і «розкольників».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована