На Вінниччині деякі кандидати в президенти подали «технічних» членів ОВК, куплених на «чорному ринку»

ovk

18 лютого 2019 року ЦВК створила окружні виборчі комісії по всій Україні. Як розпочалася робота ОВК на Вінниччині і які труднощі вже «дігностували» експерти розповів голова КВУ у Вінницькій області Владислав Телень.

Насамперед Владислав Телень повідомив, що кількість ОВК на території України зменшилась з 225 до 200.

«Нажаль Україна частину території не контролює, тож там вибори проводитися не будуть», — зазначив голова КВУ.

Якщо кількість окружних комісій зменшилась, то кількість членів у них збільшилась до майже сорока осіб, через велику кількість кандидатів в президенти.

Зазначимо, що деякі з них ще можуть зняти свої кандидатури та повернути 2,5 млн. гривень застави, правда зробити це можна до 7 березня.

Та не залежно від того, зніме кандидат у президенти свою кандидатуру, чи ні «його» члени комісії залишаться у складі ОВК.

Тож технічні кандидати, тобто їх господарі, можуть трохи зменшити свої витрати на виборчу кампанію. Тож якщо такі прецеденти будуть можна здогадатися, для чого балотувався кандидат.

Та повернемося до наших ОВК. Робота окружної комісії вважається правомочною після прийняття присяги членами комісії на першому ж засіданні.

Зазначимо, що це перше засідання має проводитись у складі не менше 2/3 від списочного. Тобто на першому засіданні кворум має бути не менше 24 осіб.

«Коли ми отримали списки, то сказали «вау», всі ОВК укомплектовані повністю, є представнтики від усіх кандидатів. Гендерний баланс! 7 із 8 ОВК очолюють жінки», – повідомив Владислав Телень.

Та вже при першій спробі скликати збори, в окружних виборчих комісіх почались проблеми. Виявилось, що деякі із членів ОВК занесені туди формально, а деякі навіть не писали заяву і знаходяться за межами Вінинцької області.

Журналісти поставили запитання голові КВУ про те, чи можна зробити висновок, що деякі кандидати в президенти України просто «вписали» в список членів окружних виборчих комісій людей, які не мають відношення до Вінниччини.

«Так, саме так, — відповів Владислав Телень і пояснив — Насправді існує «чорний ринок» виборчої документації, на якому обертаеться чимало паспортів, які можна використати».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована