На Вінниччині чиновники не допомогли родичам померлої фельдшерки отримати допомогу від держави

6cd5c4e299c60c4d01546f5189035e60_preview_w440_h290

Фонд соціального страхування у Вінницькій області до цього часу не виплатив дітям фельдшерки, яка померла від коронавірусу, півтора мільйони компенсації. Виявилося, що родина повинна довести, що вони є членами сім’ї померлої. Щоб допомогти родині, в ситуацію втрутились керівники облдержадміністрації. Нині в екстреному порядку готують документи до суду, щоб справа «зрушила» з місця і діти померлої фельдшерки отримали компенсацію.

Про це у Фейсбук повідомила перша заступниця голови Вінницької ОДАНаталя Заболотна.

«Дізнались про те, що Фонд соціального страхування у Вінницькій області до цього часу не здійснив виплату доньці та сину Наталії Полоз – старшої медичної сестри відділення бригади екстреної медичної допомоги №1, смерть якої від коронавірусу пов’язана із виконанням службових обов’язків. Я особисто доклала чимало зусиль, щоб комісія відпрацювала належним чином, щоб це було підтверджено.

Було незрозумілим, чому процес виплати «затормозився». Зустрілись із Фондом соцстраху в присутності доньки і сина померлої для з’ясування усієї ситуації та проблемних моментів. Для забезпечення дітям померлої юридичного супроводу запросила Вінницьке регіональне відділення безоплатної вторинної допомоги», – пише Наталя Заболотна.

Вона додала, що дітям, яким більше 18 років, відповідно до Сімейного Кодексу України, мають підтвердити, що вони є членами сім’ї померлої.

Вінницьке регіональне відділення безоплатної вторинної допомоги готує в екстреному порядку необхідні документи до суду.

«Представники Фонду соціального страхування зрозуміли, що все це можна було б зробити три тижні тому. Що позиція державних службовців має бути орієнтована на супровід, як того вимагає процес перенаправлення, а не процес «посилання» і «очікування» – вирулять чи ні. Далі із Сергієм Борзовим будемо супроводжувати цей процес. Ми зробимо усе, щоб діти померлої отримали належну виплату.

На жаль, поки не всі держслужбовці розуміють істину своєї роботи – служіння народу. Багато процесів треба регулювати вручну. Але вірю, що це зміниться», – додала Наталя Заболотна.