На «Музичній парасольці» у Вінниці зібралися конкурсанти з усієї України та країн Європи

konkurs

Нещодавно у Вінниці завершилося проведення 24-го обласного дитячо-юнацького естрадного конкурсу «Музична парасолька 2019». Щорічно у конкурсі беруть участь більше 700 учасників віком від 6 до 18 років. Це вокалісти та хореографічні колективи з Прибалтики, Грузії, Казахстану, Нідерландів, Білорусії, Молдови, Польщі, з багатьох регіонів України і, звісно, з Вінниці!

Валентина Цимбал, голова і засновник Благодійного фонду «Музична парасолька» розповідає, що назву щорічному конкурсу подарував заслужений артист України Олександр Немченко. Наразі відбіркові тури для завершальних етапів проходять у Вінницькій обласній філармонії. Раніше ж організатори їздили з кущовими конкурсами в Ямпіль, Могилів, Тульчин, Гайсин тощо.

«Багато естрадних виконавців пройшли через цей конкурс. Вони загартовувались у нас і, завдяки цьому, йшли далі. Ми — та платформа, яка дала їм шлях. Зараз про багатьох наших колишніх учасників знає не тільки наша країна, а й закордонні», — ділиться роздумами головний хореограф конкурсу Чорнобаєва Тамара.

«Музична парасолька» — один з найпрестижніших музично-вокальних конкурсів України міжнародного рівня. Організатори кажуть, що їх учасники не отримують дипломи за участь, бо ці діти варті вищих перемог. Саме тому завершальним етапом конкурсу є гала-концерт, на який запрошують тих, хто за результатами здобув перші-треті місця і гранд-прі.

«Ми відрізняємось від багатьох подібних творчих змагань, — пояснює директор «Музичної парасольки» Валентина Цимбал. — У нас не фестиваль, не шоу талантів, а саме конкурс. Є рамки відносно репертуару і таймінгу, наші учасники змагають всього в двох номінаціях — хореографії та вокалі, але все це — на найвищому рівні».

Багато з тих, хто у свій час брав участь у «Музичній парасольці», наразі засідають у складі журі. Вони мають свої колективи, представляють власних конкурсантів, отримали змогу працювати у багатьох країнах Європи та отримувати за свої труди найвищі нагороди.

У цьогорічному конкурсі змагалися 53 вокалісти і 26 хорегографічних колективів. На гала-концерті їх нагороджували дипломами та кубками. За третє місце були нагороджені наступні вокалісти: Міщенко Марія, Лиса Крістіна, Дударьонок Вікторія, Нгуєн Бао, Васильченко Владислав, Швець Артем та Корнєєва Єлизавета. Кривов’яз Ірина, Паслай Назар, Семенюк Софія, Шарикіна Аріадна, Рогожинська Анна та Крутько Дмитро були нагороджені за друге, а Вдовцова Олена, Богдан Поліна, Мокринський Артем, Чернюк Анна та Чижик Марія — за перше місця. І, нарешті, гранд-прі отримала Яна Чистікова з Кривого Рогу.

Щодо хореграфічної номінації, то ансамбль «Роднічок» посів друге місце, в той час як ансамблі «Браво» (м. Вінниця), «Вертикаль» (м. Вінниця), «Оазис» (м. Херсон), «Візерунки» (м. Гнівань) та «Алтея» (м. Кам’янець-Подільський) — перше. Ансамбль «Сюрприз» з м. Тульчин отримав гранд-прі.

«На перспективу будемо обновляти наш оргкомітет. Підтягуємо молодь для виховування нового покоління, впровадження прогресивних починань. Необхідно йти і розвиватись далі, шукати нових людей, які приходять з ідеями та цікавими темами», — підсумувала головний хореограф конкурсу, розповідаючи про можливі шляхи розвитку «Музичної парасольки».

Валентина Цимбал вважає, що проведення подібних конкурсів — це унікальна та необхідна можливість для розвитку нового покоління: «Не всі з них будуть професійними вокалістами чи співаками, не всі здобуватимуть хореографічну освіту. Але всі вони виростуть гарними людьми. У них немає часу на дурниці, бо вони постійно зайняті чимось цікавим та корисним».

Спонсорами та партнерами виступили Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Управління культури та мистецтв Вінницької ОДА, Театр ім.Садовського та Вінницька обласна філармонія. Дирекція конкурсу висловила подяку за допомогу у реалізації заходу Городинському Станіславу Станіславовичу, начальнику Управління культури та спорту; Заболотній Наталі Михайлівні, директору Департаменту соціальної та молодіжної політики; Олександру Нікіторовичу, президенту ЗЕА «Новосвіт»; Сергію Панадію, першому віце-президенту Федерації боді-білдінгу та фітнесу України; Володимиру Лозовському, директору театру ім. Садовського; Анатолію Левицькому, генеральному директору обласної філармонії, а також членам оргкомітету.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована