Муніципальні доплати, затвердження брендбука і вітання «кулак об кулак» – фоторепортаж з сесії Вінницької міської ради

5ef5bda5e2752_original_w859_h569

26 червня відбулася сесія Вінницької міської ради. На засідання винесли 44 питання і «різне».

Засідання сесії почалося о 10-й годині ранку. На порядок денний зареєструвалися 47 депутатів. Усі в залі дотримувалися масового режиму, а віталися «кулак об кулак».

На початку засідання мер Вінниці Сергій Моргунов озвучив статистику по місту щодо захворювання на коронавірус.

На сесії депутати підтримали рішення про створення відділу з питань запобігання та виявлення корупції. Також у новій структурі займатимуться організацією і забезпеченням антикорупційної політики на території Вінницької міської ОТГ.

Окрім звітів про хід виконання міських програм, на сесію винесли проект рішень щодо затвердження брендбука «Візуалізація бренда міста Вінниці», та підтримали його.

 

Також указом Президента присвоєно почесні звання «Мати Героїня» семи жителькам Вінниці. Їм передали державні нагороди, оскільки в залі засідань, через карантинні обмеження, вони не могли бути присутні.

Щодо реалізації антикризової програми «Вінничани важливі», ініційованої міським головою Сергієм Моргуновим. Відповідно до цих рішень, 24 мільйони гривень з місцевого бюджету спрямують на виплату муніципальних доплат для вінничан, також майже 4 мільйони піде на допомогу підприємцям. Ще майже 19 мільйонів – на створення стратегічного резерву для сфери охорони здоров’я на 3 місяці по засобах захисту, медикаментах і дезінфікуючих засобах. Також виділили додаткові кошти на виплату муніципальної надбавки за червень медикам, які надають допомогу хворим на коронавірус.

 

Як йдеться в повідомленні, 24 мільйони підуть на допомогу для тих мешканців громади, які мають пенсію чи іншу державну виплату, меншу за 2100 гривень.

«На сьогоднішній день департамент соціальної політики вже обдзвонив майже 12 тисяч людей, які мають право на цю допомогу. Вже було прийнято документи у близько 9000 вінничан. І ми продовжуємо цю роботу. Можу повідомити всім, що доплату отримають всі, хто має на це право. Той, хто в червні вже написав заяву – почне отримувати доплати з липня. Хто в липні напише заяву – в серпні отримає виплати за два місяці: за липень і серпень. Ніхто не буде поза увагою», – каже Сергій Моргунов.

Щодо сфери охорони здоров’я, то прийнято рішення щодо виділення майже 19 млн грн з міського бюджету – це кошти, необхідні для створення стратегічного резерву на 3 місяці по засобах захисту, медикаментах, дезінфікуючих засобах. Це є наступним етапом з підготовки до другої хвилі пандемії коронавірусу, яку очікують восени. Для формування цього резерву передбачено забезпечити для міських закладів охорони здоров’я близько 14 тис. костюмів біозахисту, 10 тис. ізоляційних халатів, 21 тис. респіраторів, 65 тис. медичних масок, 98 тис. рукавичок, 26 тис. бахіл, 14 тис. л деззасобів.

«Також ми передбачаємо за червень місяць муніципальну надбавку для 708 медичних працівників, яку ми розпочали виплачувати ще з березня 2020-го року. В червні її отримає 196 лікарів, 317 медичних сестер, 195 – медичного персоналу», – зазначив міський голова.

Для реалізації економічного блоку антикризової програми «Вінничани важливі» передбачені кошти на підтримку підприємців. А саме – закладається 3,8 млн грн для часткової компенсації роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця. За кожного нового працівника підприємець отримуватиме 1039 грн за умови, якщо він не скорочує при цьому колектив.

Як проходила сесія Вінницької міської ради, дивіться у фоторепортажі:

5ef5bd8aa1daf_original_w859_h569 5ef5bd9e023a7_original_w859_h5695ef5bd9745611_original_w859_h5695ef5bdc048e23_original_w859_h569

Нагадаємо, у Вінниці створюють медичний резерв на 3 місяці та планують відкрити власну ПЛР-лабораторію.

Літні вінничани, які оформили муніципальну допомогу, перші виплати отримають вже в липні.

Також перші місцеві підприємці вже отримали передбачені «карантинні» пільги.