Монетизація пільг: вінничанам поки що не даватимуть готівку як компенсацію за проїзд

marshrutka

В березні цього року Уряд затвердив Постанову, яка передбачає можливість введення монетизації пільг на проїзд в громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах з 1 липня. Наприкінці травня у Вінницькій області обрахували кількість пільговиків та визначили суми компенсацій, які видаватимуть готівкою. Далі місцеві громади повинні приймати рішення про те, чи переходити їм на нову систему компенсацій пільгового проїзду, чи ні. Станом на 12 червня жодна місцева рада не підтримала рішення про монетизацію.

Про це 12 червня повідомила директор департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна.

 

«Постанова Кабміну не визначає чіткої дати, коли мають бути прийняті рішення по монетизації пільг. В постанові було чітко прописано, що обласні державні адміністрації впродовж двох місяців повинні затвердити суму щомісячної готівкової виплати. Далі органи місцевого самоврядування, на свій розсуд, на аналіз свого бюджету можуть приймати рішення про монетизацію, але це залежить від органів місцевого самоврядування (міста, ОТГ, селища та села – ред.)»,- говорить Наталія Заболотна.

За перевезення пільгових категорій населення на міжміських маршрутах, перевізникам компенсують витрати за рахунок обласного бюджету. До кінця 2018 року з перевізниками укладені відповідні договори.

«Вчора голова Вінницької облдержадміністрації підписав розпорядження, яким підтвердив, що до кінця цього року на міжміських і внутрішньо обласних маршрутах залишається стара система компенсації пільг перевізникам за пільгові категорії (учасники бойових дій, діти з багатодітних родин та інваліди війни – ред.).

 

Тобто, повідомлення, громадських організацій перевізників стосовно того, що з 1 липня припиняється надання пільг на проїзд, це маніпуляція», — повідомила Наталя Заболотна.

Стара система компенсації пільг перевізникам діятиме до кінця 2018 року, поки місцеві ради не передбачать відповідні видатки в своїх бюджетах на наступний рік. Враховуючи те, що суми компенсацій готівкою досить невисокі та кількість поїздок обмежена, голова ОДА Валерій Коровій підписав розпорядження № 230 від 11 червня, яким рекомендує органам місцевого самоврядування збільшити суму компенсацій для трьох пільгових категорій на міжміських внутрішньобласних маршрутах при прийнятті рішення про введення монетизації пільг.

«Рекомендувати органам місцевого самоврядування в разі прийняття рішення про надання пільг у готівковій формі з оплату проїзду збільшувати кількість поїздок та розмір суми щомісячної готівкової виплати для осіб, які відповідно до Законів України мають право на пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міжміських маршрутах загального користування. Тобто, учасникам бойових дій АТО, дітям з багатодітних родин та інвалідам війни», — говорить Наталя Заболотна.

Довідка.

У Вінницькій області майже 153 тис. осіб, мають право на пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування. Серед них є категорія, понад 54 тисячі осіб — учасники бойових дій, діти з багатодітних родин та інваліди війни. Ці три категорії мають право на міжміський проїзд і компенсація при розрахунку їм буде збільшена на 20%. 18 тисяч осіб, — особи з інвалідністю першої групи. Їм при розрахунку компенсацій, готівкова сума буде збільшуватись вдвічі. Решта осіб, які мають право на міські перевезення, їм здійснюється стандартна готівкова виплата. Загальна сума, яка необхідна для компенсації готівкою проїзду пільговиків, у Вінницькій області складає майже 212 млн. гривень на рік.

Нагадаємо, в громадському транспорті по області розклеїли оголошення про відміну пільг. АТО-вці обурились самодіяльністю перевізників.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована