Мобільний квиток: у вінницькому транспорті тепер можна оплатити проїзд за допомогою SMS. 

img

Відтепер у вінницькому громадському транспорті можна оплатити проїзд без участі кондуктора і навіть не маючи в руках сучасного смартфону.

Якщо нещодавно в трамваях і тролейбусах запровадили функцію оплати проїзду за допомогою сканування QR-кодів через додаток “Приват24”, то тепер це можна зробити відправкою простого смс-повідомлення.

QR-коди в транспорті спричинили справжній фурор серед вінничан – ними в перші тижні скористалися тисячі пасажирів. Однак багато з них скаржилися, що під час руху в переповненому трамваї чи тролейбусі сканувати коди, розташовані лише в кількох місцях трамваю чи тролейбусу, досить складно. Камера не може сфокусуватися, заважають інші пасажири, додаток може спрацювати некоректно або ж “вибити” відразу дві поїздки. Однак у випадку смс-оплати усі ці нюанси стають неактуальними.

Ми спробували оплатити проїзд сьогодні, 11 лютого в тролейбусі №10 та трамваї №4 . Так, в тролейбусі інструкція щодо такого способу оплати та коди відповідних маршрутів були розташовані в кількох місцях поруч з QR-кодами, які з’явилися тут раніше. А ось в трамваї – лише в одному місці – біля кабіни водія.

Для того, аби оплатити проїзд за допомогою SMS, потрібно на спеціальний номер 877 відправити повідомлення з телефону з кодом того маршруту, на якому ви зараз перебуваєте. При чому ці коди – індивідуальні для тролейбусів і трамваїв. Так, аби заплатити за поїздку в тролейбусі №10, треба відправити код SAB10. Після цього на ваш телефон спочатку приходить повідомлення про отримання заявки, а ще за кілька секунд – повідомлення про проведену оплату.

Так, у нашому випадку у відповіді на смс оператор надіслав інформацію про маршрут поїздки, тип транспортного засобу, вартість проїзду та “дедлайн”, до якого дійсний такий sms-квиток. Як і у випадку з QR-кодом, він є дійсним протягом години з моменту оплати.

У випадку трамваю №4 кодом буде SAC4, далі – все за аналогією з тролейбусом. На спеціальних плакатах в салонах розписана як інструкція про правила оплати, так і коди всіх для всіх маршрутів. З огляду на те, що не завжди вдається дістатися до цих інструкцій в переповненому транспорті, радимо просто сфотографувати такі інструкції та зберігати їх в своєму телефоні, аби користуватися надалі. Або ж просто копіювати з історії SMS-повідомлень.

Важливо: на інструкції зазначено, що здійснити sms-оплату проїзду можуть лише абоненти передплаченого зв’язку Київстар.

Зазначимо, що завтра, 12 лютого, відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою міською радою та компанією “Київстар” і презентація цього способу оплати проїзду.

Нагадаємо, що вже цієї весни у вінницькому громадському транспорті заплановано початок впровадження системи безконтактної оплати проїзду за допомогою NFC-технології.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована