Місто на карантині: що відбувається на блокпостах навколо Вінниці. ФОТО, ВІДЕО

imgonline-com-ua-resize-2aoh7pf2v6cj5

З початку тижня на в’їздах та виїздах з Вінниці встановили блокпости, на яких чергує поліція та Національна гвардія.

Правоохоронці почергово пропускають транспорт через обмежувальні конструкції та вибірково перевіряють автомобілі та автобуси. Тут же перебуває і військова бронетехніка.

Як повідомив під час щоденного брифінгу голова ОДА Владислав Скальський, такі блокпости встановили в межах обмежувальних заходів у зв’язку з карантином на території області. Крім того, у прес-службі в/ч №3008 Національної гвардії України, що дислокується на Вінниччині, зазначили, що броньована техніка на блокпостах необхідна на випадок “ускладнення обстановки”.

Водночас вже протягом кількох днів в жодній владній інстанції не можуть роз’яснити, з якою конкретно метою облаштовані блокпости та що саме передбачає “санітарний огляд”, про який йдеться у протоколі обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА від 21 березня.

Що відбувається на кількох таких блокпостах у Вінниці та за можливості розпитати про цей “санітарний огляд” хоча би тих, хто його безпосередньо здійснює.

 

Броньовик “Варта” та “без коментарів”

Таксист забирає нас з центру міста та везе до першої точки огляду – блокпосту на виїзді в бік столиці. Київський міст незвично порожній – автівок майже немає, рухається переважно громадський транспорт.

Навіть на зупинці “Водоканал”, де в будь-який час достатньо людей – майже немає пасажирів. Сподіваємося побачити блок-пост біля АЗС вже на віддалі від куба на круговій розв’язці, але зустрічаємо його майже біля вказівника “Вінниця”, на в’їзді до міста з боку Києва.

imgonline-com-ua-resize-yk44uhththe

Блокпост сформований з бронеавтомобіля “Варта”, однієї автівки поліції, двох поліцейських та однієї представниці Національної гвардії. Тут також встановили мобільну металеву огорожу та відповідний знак. В одного з поліцейських – звичайна захисна маска, в іншого – просто хустинка на обличчі. Лише в нацгвардійки є респіратор.

Наше авто пропускають без затримок, як і більшість легкових. Намагаємося розпитати про той самий “санітарний огляд” і взагалі, як йде служба. Проте поліцейські спілкуватися з нами відмовилися, а представниця Нацгвардії відповіла стандартною фразою “звертайтеся до прес-центру”. Жодних коментарів тут нам не надали.

Водночас ми не помітили, щоб бодай в когось з водіїв чи пасажирів вимірювали температуру тіла.

imgonline-com-ua-resize-2aatgwojy7nqgfe

Взагалі помічаємо, що правоохоронці намагаються роздивитися кількість пасажирів в автомобілях, які потенційно можуть перевозити велику групу людей. Однак що таке “санітарний огляд” для нас поки лишається загадкою.

 

В’їзд з боку Хмельницького – відкритий

Рушаємо на інший кінець міста до виїзду в бік Хмельницького. Очікуємо, що тут блокпост має бути вже за в’їздом на об’їздну дорогу, аби справді “заблокувати” рух з півночі. Проте броньовик і правоохоронців зустрічаємо вже на Хмельницькому шосе неподалік заводу “Маяк”. Рух перед ними дещо сповільнюється, але протягом нашого споглядання поліцейські пропускають всі автівки.

imgonline-com-ua-resize-plpgnelhelkif6m

 

Не можемо повірити, щоб це був єдиний “блокпост” на в’їзді до міста з даного напрямку і рухаємося далі в бік Якушинців, сподіваючись там побачити пост, який справді перекриває в’їзд. Проте такого тут не зустрічаємо. Таксист заради експерименту показує, як заїхати в місто повз блокпости. Це легко виходить: ми повертаємо біля супермаркету “Метро” і за кілька хвилин виїжджаємо на Барське шосе. Доїжджаємо точно до виїзду з міста і не бачимо жодного блокпоста.

imgonline-com-ua-resize-loccr38s1d

– Це – фактично пряма дорога на Молдову, – каже водій та пояснює, що тут також мав би бути блокпост. Ще кілька кілометрів – і ми безперешкодно потрапляємо вже на Вишеньку.

Гніванське шосе – “без коментарів”

Ще одна спроба поговорити з нацгвардійцями та поліцейськими – цього разу на в’їзді з боку Гнівані. Тут вже не “Варта” на підсиленні, а військова вантажівка. Люди на блокпосту – у респіраторах.

imgonline-com-ua-resize-gvv0qwxlun2

Поводяться спокійно, проти зйомки не заперечують, але коментарів, як і на Київській – не дають. Тут рух не такий жвавий, як з боку столиці, лише поодинокі машини, які проїжджають безперешкодно.

Під час перебування поруч з цим блокпостом ми також не помітили, аби водіям вимірювали температуру.

Вже на шляху до центру міста наш водій детально нам пояснив, як можна об’їхати фактично кожен блокпост “і то не по грунтовках якихось, а нормально, асфальтом”. І, як колишній правоохоронець, дивується, чому схема розташування блокпостів – саме така.

Водночас відзначає, що поліцейських автопатрулів у місті відчутно побільшало.

Зазначимо, що вже протягом кількох днів намагаємося отримати роз’яснення у поліції та ОДА з приводу того, що означає “санітарний огляд”, яким чином буде здійснюватися “максимальне обмеження пересування громадян пішки та власним автотранспортом всередині населених пунктів”, що передбачено протоколом обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА від 21 березня. Проте станом на вечір 24 березня таких роз’яснень ми досі не отримали та сподіваємося дізнатися їх найближчим часом.

Єдиним джерелом інформації з даного приводу досі лишається співробітник поліції на лінії “102”, який пояснив нам деякі особливості цього порядку.