«Ми готові, ми загартовані»: у Вінниці відбувся мітинг проти «мовного» законопроекту

imgonline-com-ua-resize-xp9waevoryz

16-го липня ввечері у Вінниці відбулася акція протесту під назвою «Руки геть від мови!». Причина протесту ‒ скандальний «мовний» законопроект № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти». Попри те, що у Верховній Раді законопроект зняли з розгляду, мітинг все одно відбувся.

Загалом, біля пам’ятника Шевченка у Вінниці о 18:00 годині зібралося кілька десятків громадян, серед яких і представники різних патріотичних організацій міста.

«Тут ‒ місцевий осередок Національного корпусу, Демократичної сокири, «Основа майбутнього» і «Лютич». Всі разом координувалися та вирішили провести акцію. На превеликий жаль, не маємо контакти всіх інших патріотичних організацій. Ми мали б задоволення співпрацювати з людьми, які хочуть працювати на благо Української Держави та суверенітету України.

Наступні акції, звичайно, будуть, якщо вони (депутати ‒ авт.) вирішать «бодатися» з українським народом. Ми готові, ми загартовані. 2014 рік показав, що якщо народу сильно заболіло, то він може вирішити долю Української Держави і сам.

Деякі люди будуть їхати завтра під Верховну Раду, адже розгляд закону перенесли. Побачимо по діях, але ми щиро сподіваємось, що в них (влади ‒ авт.) вистачить розуму цей закон заветувати», ‒ розповів представник громадської організації «Лютич» Роман Яковлев.

Акція протесту тривала недовго, до пів години, і розпочалася з покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка. Загалом, присутні обмежилися кількома промовами, а учасники прийшли з плакатами, гасла на яких виголошували «Ні реваншу», «Мова важлива», «Мова ‒ душа нації».

«Вже більше 70-и років українська громадськість, починаючи з 20-их років ХХ-го століття, говорить про мову, про її дискримінацію. В цій боротьбі бувають, звісно, тактичні перемоги, але, по факту, жодним чином ми не зміцнили фундаменти української мови», ‒ підкреслив очільник вінницького осередку Національного корпусу Ігор Княжанський під час своєї промови.

Варто зазначити, що подібні акції протесту прокотилися низкою інших міст України, а «основний» мітинг відбувся в Києві.

Довідково

Законопроект № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти» авторства депутата Бужанського передбачає скасування переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1-го вересня, відклавши цей перехід до 2023-го року. Окрім того, він дає можливість викладати в будь-яких школах декілька предметів російською мовою.

Раніше комітет Верховної Ради відхилив цей законопроект.

Також цей законопроект викликав занепокоєння і в колег Максима Бужанського по партії «Слуга народу».

Нагадаємо: Активісти протестують проти законопроєкта «слуги народу» Максима Бужанського №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Документ передбачає скасування норми про 80% навчання у школах українською мовою. На думку Бужанського, закон «Про освіту» дискримінує російськомовне населення України. 13 липня голова партії «СН» Олександр Корнієнко запропонував внести документ на розгляд ще в третій сесії, адже він стосується змін, які мають відбутися вже у вересні.