Мер Вінниці зустрівся з учасниками молодіжної школи «Разом до успіху»

img_5297
У селі Писарівка, що поблизу Вінниці, стартувала дводенна літня молодіжна школа «Разом до успіху». 65 учасників молодіжного осередку Вінниці, сіл Писарівка та Щітки, а також смт Десна, об’єдналися з єдиною метою — розвитку рідного міста. Сьогодні з молоддю спілкувався міський голова Сергій Моргунов. Він поспілкувався з учасниками та розповів про необхідність формування Стратегії 2030.
Під час Літньої молодіжної школи перед кожним учасником відкрилися можливості для реалізації власних напрацювань та проєктів, які спрямовані для розвитку громади. Впродовж дводенної літньої молодіжної школи «Разом до успіху» учасники не тільки обговорювали та напрацьовували «Стратегії 3.0.». А також активно відпочивали, брали участь у військово-спортивному квесті,  інтелектуальному змаганні «БатлУм»,  тренінгу з надання домедичної допомоги, грали у страйкбол та волейбол.
Міський голова Сергій Моргунов познайомився з учасниками школи, поцікавився, як організоване життя у молодіжному наметовому таборі. А також відповів на усі питання, які ставили хлопці та дівчата.
«Всі ви знаєте, що ми будемо об’єднуватися в одну велику громаду із сусідніми селами – в тому числі, вашими: Щітками і Писарівкою. Десна уже це зробила, і вони вам можуть розказати про ті плюси, які отримали. Для того, щоб територіальна  громада розвивалася, дуже важлива участь людей. Молодь є рушійною силою і важливо, щоб ви були ініціативні. Наша команда змогла відпрацювати такий алгоритм, що наші інституції громадянського суспільства сьогодні фактично пропонують, в якому напрямку потрібно рухатися територіальній громаді. Я завжди кажу: що якщо ти критикуєш, то необхідно пропонувати, це якщо говорити про роботу та взаємодію різних гілок влади. Нам зараз необхідно сформулювати шляхи розвитку територіальної громади — вже у форматі об’єднаної. Це достатньо серйозні виклики для міста Вінниці і ми маємо зрозуміти, як цій великій ОТГ розвиватися в найближчі 10 років. Ми фактично завжди розуміли що потрібно мати короткострокову і довгострокову стратегію, і саме головне не просто її написати, а виконувати її і звітувати перед громадою. Все, що ви запропонуєте під час школи, —  це також і ваші найближчі 10 років», — зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Депутат обласної ради Сергій Кривешко, якого також запросили у літню школу, зазначив, що з Вінницею об’єднається і село Вінницькі Хутори. Він наголосив, щоб соціальні стандарти у приєднаних селах мають бути того ж рівня, як цього досягла Вінниця.
«Стратегія має бути  побудована так, щоб втілилася у життя. Ви це маєте спланувати, а ми будемо допомагати втілювати це у життя. Ми маємо рухатися далі разом і пропонувати ті ідеї, які покращать життя на наших територіях. Я підтримую те, що село Вінницькі Хутори приєднуються до міста. Ці території мають стати хоча б на 70% такими, як місто Вінниця. Адже найважливіше, щоб вони розвивались і люди жили краще», — додав Сергій Кривешко.
Одна з тем, яка найбільше цікавила молодь під час обговорення,  —  це питання екології. Учасник школи Вадим запропонував у Вінниці встановити спеціальні бокси для збору пластику.
«Я знаю, що будується завод для переробки пластику. Було б круто щоб у нашому місті були бокси для прийому пластику. Це було б дуже добре, адже з цього матеріалу можна робити будівельні матеріали, плитку та інше», — сказав Вадим.
«Ми давно розпочали процес роздільного збору сміття, але досі до цього не всі дослухаються. Коли ми спілкувалися з нашими колегами  в Польщі та інших європейських країнах, то у них теж існує проблема по роздільному збору сміття. З цим боряться по-різному, зокрема і штрафами. Ми підемо по двох шляхах —  будемо  привчати й надалі сортувати відходи на вологі та сухі.  І уже на самому сміттєпереробному заводі, який зараз будуємо, налагодимо переробку, щоб потім ці відходи використовувати у будівельних цілях. Завод працюватиме для третини усього регіону. Адже ми маємо велику проблему по сміттю у Вінницькому регіоні. У кожному районному центрі є якісь стихійні сміттєзвалища і їх, на жаль, сотні по області», — зазначив міський голова.
Також молодих людей цікавила перспектива очистки водойм у населених пунктах. Очільник міста зазначив, що Вінниця — перше місто в Україні, яке взялося за очистку річки Південний Буг. І зазначив, що до цього питання потрібно підходити комплексно, адже від проведення цих робіт залежить покращення якості питної води.
Серед інших тем, які піднімала молодь на обговоренні, — робота громадського транспорту, просторовий розвиток, перспективи розвитку вінницького аеропорту, питання освіти.