Мер Вінниці розповів яким має бути оновлений аеропорт

79669866_1477671655717259_5771006766607237120_o

Під час зустрічі з журналістами Сергій Моргунов розповів:

 — Я думаю, що саме важливе питання для міста і для всього регіону – це модернізація і реконструкція злітно-посадкової смуги і реконструкція аеровокзалу. Я переконаний в тому, що це є майбутнє економічного розвитку нашого регіону. Тому ми провели велику роботу по аеропорту: пройшли дуже складні питання щодо виготовлення проектно-кошторисної документації, експертизи. Ви навіть собі не уявляєте, як це було складно. Було кілька скарг в Антимонопольний комітет, потім переміг один учасник, який зробив гарантійний внесок в розмірі 27 мільйонів на рахунок комунального підприємства…

Але тепер стало питання: а ресурс основний де? Уряд Гройсмана на 2019 рік передбачив 300 мільйонів гривень на початок цієї реконструкції. Перша черга по тендеру обійшлася в 890 мільйонів – сама злітно-посадкова смуга: два з половиною кілометра, 45 метрів шириною. Вона дозволяє збільшити клас і можливість прийому відповідного вантажу на цю смугу. Ми розширюємо діапазон самого авіапарку, який може сідати на цю смугу.

Бо сьогодні RayanAir – він літає на 737-му 800-му. Наша смуга сьогодні “на межі” може приймати такий літак. Пройде ще два роки, вона вже не зможе приймати такий літак. Тому ми повинні зробити все для того, щоб максимальна кількість середньомагістральних літаків могла у нас сісти: це внутрішні перевезення, Європа, Туреччина, Єгипет.

Якщо ми це все зробимо, тоді в нас розкривається діапазон потенційних учасників на цьому ринку: WizzAir, RyanAir, інші лоукостери. Це дуже важливо передусім для вінничан, які можуть подорожувати більше.

Але якщо говорити про ресурс, то на сьогоднішній день у нас з цього приводу триває дискусія з урядом щодо фінансування цього проекту. Поки що в бюджеті немає такої статті витрат. Але я хочу наголосити, що ні один аеропорт в Україні не підготовлений з точки зору документів для проведення подібних реконструкції так, як Вінниця. Ні Дніпро, ні Очаків, ні Мукачево, ні Маріуполь. Вони мають спершу пройти той шлях, який ми проходили протягом трьох років.

Будемо рухатися в цьому напрямку. Тут важлива і підтримка народних депутатів, але на жаль я в цьому зацікавленості з їхнього боку поки не бачу. Хоч це і не стосується лише Вінниці, а стосується всієї області. Відповідні листи ми направляли, відповідей ми не отримали. Була в мене розмова на цю тему з одним-двома депутатами – “да-да”. Але поки що якихось активностей в цьому плані я не бачу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована