Мер Вінниці представив проекти розвитку територій біля залізничного вокзалу

37a66553c6e3058e3e12b947b0b912a3_preview_w440_h290

У Вінниці представили стратегічні для міста проекти. У планах реконструкція Привокзальної площі, будівництво мосту на Тяжилів, створення «сухого порту». Проекти потребують часу і значних капіталовкладень.

Про це у Фейсбук написав Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який сьогодні зустрівся із керівництвом регіональної філії «Південно-Західної залізниці» АТ «Укрзалізниця».

«Ми представили виконавчому директору Артему Мироновичу та його команді проєкти для співпраці.

Серед них:

  • реконструкція Привокзальної площі
  • будівництво шляхопроводу через залізничні колії, який з’єднає вулиці Янгеля та Ватутіна
  • підведення залізничної гілки до Вінницького індустріального парку
  • створення «сухого порту» на території міста.

Проектне бачення оновлення Привокзальної площі ми розробили спільно зі швейцарськими експертами та партнерами з GIZ. Наша мета – максимально наблизити до вокзалу громадський транспорт, а саму площу зробити безбар’єрною та комфортною. Це має бути сучасний транспортний хаб з критими платформами, освітленням та інформаційними табло про прибуття потягів. Реалізація цього проєкту може стати прикладом для трансформації вокзальних площ по всій країні.

Наступний стратегічний проєкт для Вінниці – вантовий міст, який повинен з’єднати Тяжилів із Замостям. Частина шляхопроводу пролягатиме через залізницю. Тому важливо спільно з «Укрзалізницею» розробити «дорожну карту» у земельних та юридичних питаннях, щоб уже цього року завершити підготовчий процес перед проектуванням.

На перспективу також розглядаємо будівництво залізничної гілки до Вінницького індустріального парку, це значно б покращило саму логістику, а також підвищило інвестиційну привабливість.

Ще одна цікава ідея стосується створення у Вінниці «сухого порту» – вантажного терміналу з власними під’їзними коліями», – йдеться у дописі Сергія Моргунова.

Мер міста додав, що проекти потребують часу і значних капіталовкладень. Додав, що важливо налагодити конструктивний діалог з державною компанією «Укрзалізниці».