Мер Моргунов та «Українська Стратегія Гройсмана» : соціологи озвучили за кого голосуватимуть вінничани

medium-15519680644-1

Сергій Моргунов — мер Вінниці, а партія «Українська стратегія Володимира Гройсмана» займає найбільше крісел у сесійній залі Вінницької міської ради — такі результати настроїв вінничан оприлюднив Український центр з вивчення громадської думки “Соціоінформ”.

Своє дослідження соціологічна дослідницька група проводила у червні. У ньому взяли участь 800 осіб з Вінниці та 1200 з Вінницької області. Статистична похибка результатів для області не перевищує 2,6%, для міста Вінниці – 3,5%.

Якби вибори відбулись у день опитування, то вже у першому турі, на посаду міського голови Вінниці, переміг би чинний мер Сергій Моргунов. Він набрав би майже 60 відсотків голосів. Решта кандидатів значно відстає. Найближчий переслідувач Моргунова  – екс-нардеп Сергій Кудлаєнко  з підтримкою у 2,8%

Серед партій, беззаперечний лідер у Вінниці — “Українська Стратегія Володимира Гройсмана». За його політичну силу в місті готові віддати голоси майже 53% з тих, хто вже визначився.

Далеко на другому місці і, здається, без можливості піднятися — з результатом 13,1%  – партія “Європейська солідарність” з Петром Порошенком на чолі. А ось президентську “Слугу народу” підтримало б лишень 7,7% мешканців Вінниці. 

Також під час опитування фахівці “Соціоінформу” цікавилися, кому з ТОП-політиків найбільше довіряють вінничани. Найвищим рівнем довіри на Вінниччині користується Володимир Гройсман з 68% рейтингу.

За ним, але з майже втричі меншим показником, йде у переліку чинний президент Зеленський  — 25% рівня підтримки та Петро Порошенко, якого у Вінниці підтримує лише 23% мешканців.

Кращим серед прем’єр-міністрів останніх років вінничани вважають свого земляка і колишнього міського голову Володимира Гройсмана. За цим критерієм він значно випереджає інших як на думку мешканців міста, так і мешканців області.

Крім електоральних уподобань, у вінничан поцікавились тим чи відчули зміну у місті. Так, з усіх опитаних 85% відповіли, що Вінниця за останні кілька років стала кращою. Ще 7% вважають, що місто стало у чомусь кращим, у чомусь гіршим, 4% вважають, що змін не відбулося. І лише 3% переконані, що місто стало гіршим.

Що ж стосується області, то зміни на краще на Вінниччині відчули 60% опитаних, а 18%  – не відчули хороших змін. Майже кожен десятий вважає, що область змінилася на гірше за останні роки.

Поділились респонденти і думкою про коронавірус. Мешканці Вінниці вважають, що найкраще готовою до протидії пандемії виявилася міська влада Вінниці – так відповіли 51% опитаних вінничан. Найменший рейтинг і найбільший антирейтинг у цьому питанні – у народних депутатів, обраних від Вінниччини.

А ось відповідаючи на питання, “хто найбільше допомагає боротися з COVID-19?”, вінничани з міста та області найбільше відзначили фонд “СтопВірус” – так вважає третина всіх опитаних.