Медики Вінниці чесно розповіли про забезпечення галузі

sv_01702

Відбулось перше засідання Наглядової ради спецфонду «СтопВірус», який створено на основі ФГ «Подільська громада». Наразі на спецрахунки уже надійшло майже 1,5 млн грн. Учасники зустрічі прийняли рішення, що в першу чергу для медичних закладів необхідно придбати засоби захисту для медперсоналу та підсилити напрямок діагностики.

До складу Наглядової ради входять в переважній більшості представники медичної спільноти міста. Під час обговорення переліку необхідних засобів та устаткування всі одноголосно заявили, що зараз першочергово потрібно подбати про захист лікарів та медичного персоналу тих закладів, які будуть на першій лінії взаємодії з хворими на коронавірус. Іншим нагальним питанням – є налагодження якісної та оперативної діагностики.

SV_01741.JPG

«Для медичних працівників необхідні захисні щитки для обличчя, безконтактні термометри, які сьогодні, на жаль, зникли з ринку. Потрібні дезінфікуючі засоби для рук, поверхонь і для приміщень. Важливим питанням є закупівля тест-систем, особливо тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції, щоб ми могли вчасно діагностувати і виявляти коронавірус. Якщо буде можливість, бажано було б  закупити додатковий апарат для проведення діагностики для вірусологічної лабораторії, тоді працюватимуть на діагностику два апарата», – звернулась до колег заступниця  директора департаменту охорони здоров’я міської ради Світлана Стефанкова.

Завідувач відділу епідемнагляду Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин розповів, що в нашому місті наразі є лише один такий апарат. «Обладнання ми використовуємо з 2009 року, коли була пандемія грипу H1N1. Саме тоді ми зробили цю лабораторію і забезпечили обладнанням. Ми маємо 1 апарат для діагностики коронавірусу. Останні два тижні він працює фактично без перерви – зупинявся лише цієї неділі на 8 годин.  А зважаючи на те, що кількість осіб з підозрами на коронавірус з кожним днем буде зростати, нам дійсно потрібно підсилювати наші можливості і купувати ще один аналізатор.  В нас є два блоки, де можна розмістити це обладнання. Адже воно потребує окремого приміщення з відповідними умовами, і ми його маємо», – говорить Степан Томин.

Завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. М.Пирогова Лариса Мороз, яку присутні обрали головою Наглядової ради спецфонду «СтопВірус», зазначила: «Ми сьогодні повинні максимально забезпечити хорошу діагностику. Для цього у нас мають бути тест-системи та більш потужна ПЛР-лабораторія. Без цих засобів ми нічого не зможемо зробити. Друге – це захист медперсоналу. На ці два моменти ми маємо звернути максимум уваги. Ми маємо піти по шляху Китаю і тих азіатських країн, які успішно справляються з вірусом. І на ранній стадії «закручувати гайки», а не так як в Італії. Захисні костюми і ПЛР – це першочергово».

SV_01733.JPG

Наразі до спецфонду надійшло майже 1,5 млн грн. Перші внески зробили Володимир Гройсман та Сергій Моргунов. До збору коштів долучились і депутати міської ради, працівники департаментів та відділів, представники бізнесу, небайдужі вінничани.

Щодня ФГ «Подільська громада» на своїй сторінці у фейсбуці https://u.to/78fkFw повідомляє, скільки коштів зібрано і хто їх перерахував.

Рахунки для внесків:

Благодійна організація Благодійний фонд  «Подільська громада»,

Код ЄДРПОУ 35904183,

UA103026890000026003055353304

ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)

Або

р/р UA263204780000002600202188653 в АБ «Укргазбанк» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)

Довідково:

До складу наглядової ради  входять: 

— Лариса Мороз – завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. М.Пирогова

— Валентина Зайцева – директорка  Державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ Украни»

— Костянтин Ліваковський – директор КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1»

— Олександр Фомін – директор КНП «ВМКЛШМД»

— Людмила Поліщук – заступниця начальника управління, начальниця відділу фінансування та планування департаменту охорони здоров’я ОДА

— Світлана Стефанкова – заступниця директора департаменту охорони здоров’я ВМР

— Алла Власюк – фінансова директорка Промислової групи «Vioil»

— Євгенія Поплавська – директорка ПрАТ УПСК

— Геннадій Крамер – голова правління ПрАТ СК «Місто»

— Віктор Бронюк – голова представницької ради ФГ «Подільська громада»

— Андрій Дручинський – голова наглядової ради ФГ «Подільська громада»

— Олена Данілова – голова правління ФГ «Подільська громада»