Масових купань і освячення водойм у Вінниці на Водохреща не буде

664bec89780d59c3d4cab9fbe344b97a_l

Цьогоріч у Вінниці на Водохреща не буде масових купань і освячення водойм. Корективи у 19 січня, яким завершується цикл зимових різдвяних свят, вніс коронавірус. Свяченої води можна буде набрати біля Спасо-Преображенського собору з тамтешньої криниці.  Про це розповідає телеканал ВІТА.  

 Водохреща – одне з найочікуваніших зимових свят. Зазвичай, 19 січня на Вишенському озері яблуку ніде впасти: вінничани масово пірнають в ополонку. Однак, цьогоріч свято Богоявлення не відзначатимуть. Воно стане іще одним, яке скасувала пандемія.

– Що стосується тих масових гулянь, які ми організовували кожного року – організація купання, моржування, прийняття в моржі, отримання сертифікатів, подарунків, розваги, конкурси – цього року також не буде, – говорить директор департаменту культури Максим Філанчук.

Лікар діагностичного центру Вадим Хода пояснює, що скупчення народу біля ополонки жодним разом не забезпечить необхідної дистанції між людьми.

– Зазвичай люди щільно один коло одного стоять, навіть метрової відстані не забезпечують, – каже лікар.

Такого обов’язку, як пірнати в ополонку на Водохреща немає, розповідає священик  Віталій Голоскевич.  Однак, хто має таке бажання,  може це зробити. Вважається, що в цей день вода в водоймах стає цілющою і може зберігатися десятиліттями і при цьому не псується. Але “змити” з себе гріхи в ополонці на Водохреща – не вийде.

– Потрібно  розуміти, що занурення має бути з молитвою і вірою, і  не просто як для оздоровлення. Ми просимо, щоб Господь освятив нас. Гріхи прощаються в таїнстві покаяння, коли ми сповідаємося перед священиком. Коли, каючись перед Богом, просимо, щоб Господь простив наші провини. Тож в жодному разі вони не простяться, коли ми просто пірнули в ополонку з водою, – говорить священник.

А от богослужіння в Спасо-Преображенському соборі відбудеться. Служба проходитиме з дотриманням дистанції та масочного режиму. Набрати чудодійної водички можна буде біля Спасо-Преображенського Собору з криниці.

Попри це, рятувальники в посиленому режимі чергуватимуть біля водойм на випадок стихійних купань.

«Ми будемо чергувати за місцем дислокації та в безпосередній близькості, але, як відомо, масові заходи офіційно не проводяться у зв’язку з локдауном. Але наша служба все одно готова за будь-яких обставин прийти на допомогу. Ми чергуємо в посиленому режимі в зв’язку з тим, що можливі стихійні купання людей. Щодо чисельності, то чергуватимуть приблизно 450 чоловік особового складу та 65 одиниць техніки по області», – повідомив начальник пресслужби ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Кутовий.

Також, як розповів у коментарі секретар Вінницько-Барської єпархії Православної церкви України протодиякон Владислав Демченко, традиційне освячення водойм цьогоріч не проводитимуть.

«Соборне духовенство не планує освячення водойм. Цього року такі загальні заходи не проводяться. Раніше наші священники ходили на Вишенське озеро, ходили до озера біля Олієжирнового комбінату. Цього року там не буде такого освячення води», – повідомив протодиякон.

На фейсбук-сторінці Вінницько-Барської єпархії опублікували також розклад богослужінь на свято Хрещення Господнього.

18 січня:

7:00 – Царські Часи, Літургія, велике освячення води;

17:00 – Всенічне бдіння.

19 січня:

6:30 – Часи, Божественна літургія, велике освячення води;

9:00 – Часи, Божественна літургія, велике освячення води.

В єпархії наполегливо просять бути обачними, берегти своє життя та своїх близьких і дотримуватись норм карантину.

6005567094e55