Майже 30 тисяч перевірок дотримання карантинних заходів провели на Вінниччині

perevirky
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області продовжують проводити комісійні моніторингові обстеження щодо дотримання обмежувальних заходів та вимог протиепідемічного режиму в умовах карантину.

Станом на 16 червня 2020 року фахівцями міських та районних управлінь ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, самостійно або комісійно з представниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування, здійснено 29 519 моніторингових обстежень ринків, продовольчих магазинів, магазинів побутової хімії, аптек, ветеринарних аптек, АЗС, банкоматів, перукарень та салонів краси, автовокзалів тощо в ході яких складено 71 протокол про адміністративні правопорушення.

Так, при здійсненні моніторингових обстежень об’єктів нагляду, 16 червня 2020 року, спеціалістами Головного управління виявлено 62 порушення протиепідемічних вимог щодо профілактики коронавірусних захворювань із 434 обстежень, що складає 14,3 %, основними з яких були:

1. Відсутність засобів індивідуального захисту у працівників чи у відвідувачів – 31 об’єкт:

• заклади громадського харчування – 2 (смт. Теплик, м. Вінниця);
• продовольчі магазини – 22 (Оратівський район – 3, Літинський – 5, Томашпільський – 2, Бершадський, Могилів-Подільський, м. Калинівка, м. Козятин, м. Погребище та інші);
• непродовольчі магазини – 5 (смт. Муровані Курилівці, смт. Томашпіль – 2, смт. Літин – 2);
• аптеки – 2 (м. Липовець, м. Жмеринка).

2. Відсутність або недостатня кількість дезінфікуючих засобів – 5 об’єктів:
• непродовольчі магазини – 3 (м. Калинівка – 2, Гайсинський район).

3. Не обладнано місце для миття рук, відсутні антисептики – 3 об’єкти:
• продовольчі магазини – 2 ( Могилів-Подільський район, смт. Оратів);
• промислові магазини – 1 (м. Гайсин).

4. Не відмічено дистанційні позначки – 5 об’єктів:
• продовольчі магазини – 1 (смт. Теплик);
• непродовольчі магазини – 4 (м. Калинівка – 2, Жмеринський район – 2).

5. Реалізація продукції без упаковок – 10 суб’єктів господарювання:
• продовольчі магазини – 10 (м. Калинівка, смт. Оратів, м. Жмеринка).
Не проводився температурний скринінг в адміністративних будівлях та непродовольчих магазинах м. Жмеринка та м. Шаргород.

По виявлених порушеннях направлено 17 інформаційних повідомлень в органи влади та Національну поліцію, надано рекомендації власникам об’єктів про усунення виявлених порушень. Оперативно було усунено порушення в 61 випадку.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, спільно з представниками місцевих органів влади, проводяться комісійні перевірки об’єктів водопостачання. Станом на 16 червня 2020 року всього перевірено 1303 об’єкти водопостачання, з них: 324 – централізованого та 979 – децентралізованого водопостачання. Виявлені порушення на 503 (38%) об’єктах, з них на об’єктах централізованого водопостачання – 220 (68%), децентралізованого водопостачання 283 (29%).

Підготовлено рекомендаційних листів – 348, приписів – 40, розпоряджень – 14, складено 21 протокол на суму 3689 грн.