ЛЮДИ РЯТУВАЛИ З ВОГНЮ ІКОНИ

zgorila_cerkva

У селі Уладівському Калинівського району на католицьке Різдво згоріла церква. Люди виносили з вогню ікони. Громада не здалась страшній біді.

– Наша церква Покрови Божої Матері була у приміщенні колишньої сільської ради та залізничної станції. У 2001 році там зробили сільський храм усією дружньою громадою. Це була окраса села. У понеділок зранку провели службу. Зачинили церкву, пішли. Увечері село сколихнула страшна звістка — горить храм. Люди — старі й малі – збіглись на біду. Першою приїхала наша пожежна команда, далі хлопці з Калинівки, — з сумом каже сільський голова Уладівського Віктор Лепетан. — Вогонь гуляв по даху та перекриттях. Сильний вітер роздмухував полум’я, дим валив навкруги. Величезний стовп вогню було видно здалеку. Стріляв шифер. Там дерев’яні перекриття — добра пожива для полум’я. Згоріли та впали купол та хрест. Але рятувальники — молодці, відразу встановили драбини та з них боролись із вогнем. Вибрали майже усю воду з сільської пожежної вежі, тож далі брали воду з річки сусіднього села Глинська. Бо у нас ще влітку та восени усі ставки та криниці висохли. Хлопці десь 13 разів заправляли водою автоцистерни…

 

Як повідомили у прес-службі обласних рятувальників, виклик надійшов о 21.30. Виїхав черговий караул калинівських бійців служби порятунку «101», а їм на допомогу військові вогнеборці з арсеналу. Бійці не допустили перекидання вогню на сусідні із церквою хати та господарчі склади. А поки рятувальники приборкували полум’я, сільські люди рятували ікони та церковне начиння.

– Наші чоловіки сміливо кидались у вогонь та дим. Згори падали балки та перекриття. Ризикуючи життям, люди винесли з цього пекла усі ікони, іконостас, начиння. Я вражений мужністю земляків. Дуже вдячний церковному старості Анатолію Наконечному, пенсіонеру Віктору Савенкову, Юрію Бондарю, заступнику директора дослідної станції Максиму Олександровичу та усім, хто рятував святині. Коли бійці служби «101» загасили пожежу, наші хлопці до самого ранку ще чергували на згарищі. Бо вогонь спалахував. На жаль, дах та перекриття храму згоріли вщент, пошкоджені стіни. Ми знесли врятоване церковне майно до сільського клубу, — каже сільський голова Уладівського. — Будемо проводити служби у підсобці поряд із храмом, адже великі свята попереду. Подивимось, чи можна відновити старе приміщення. А у іншому випадку будемо вимушені зводити новий храм. Дуже розраховуємо на підтримку небайдужих людей. Тож ті, хто бажає допомогти, хай звертаються до нашої сільської ради.

Рятувальники вважають попередньою причиною пожежі порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації системи пічного опалення. Сільський голова Віктор Лепетан теж підтвердив, що напередодні пожежі у церкві гріла пічка. Але розслідування обставин «НП» ще триває.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована