Львівське сміття забрали із Погребища до Києва

musor

У понеділок, 10 жовтня, після тижневої блокади вантажівок львівське сміття все ж вивезли із Погребища. За словами міського голови Погребища Анатолія Білика, із п’ятниці (7 жовтня. — Авт.) посередники, через яких львівське сміття потрапило на Погребищенське звалище, почали вивозити побутові відходи до Києва на сміттєспалювальний завод «Енергія».

— Вивозили ті фури, що були заблоковані активістами. Спочатку до Києва поїхали дві вантажівки, їх там розвантажили, і вони повернулися по сміття до Погребища. Ми із активістами відпускали по одній фурі, яку утримували у блокаді, тобто дві фури завантажили сміттям, одну — відпустили, дві завантажили — одну відпустили, — розповів Анатолій Білик. — Цього понеділка із Погребища виїхали дві фури із львівським сміттям. Одна — із останніми побутовими відходами зі Львова, які були висипані перед звалищем. Разом із нею відпустили ще одну фуру — останню п’яту, яка не встигла розвантажитися і була із минулого понеділка у блокаді. Поліція супроводила їх за межі області.

 

Точну кількість тонн львівського сміття, яке привезли, а потім вимушені були забирати із Погребища, за словами голови міста, назвати неможливо.
— Точно знаємо, що дев’ять фур були розвантажені перед міським звалищем. Але було ще сміття, розвантажене у середині сміттєзвалища, воно було перемішане із нашим, тому скільки точно завезено — не можна сказати, — пояснив Анатолій Білик.
На утилізацію львівського сміття, яке все ж таки встигли висипати на погребищенському звалищі, область виділила 200 тис.грн. Кошти винайшли у обласному фонді охорони навколишнього природного середовища.

— Було ухвалено рішення про надання допомоги Погребищу. З екологічного фонду виділили 200 тис.грн., що зараз спрямовуються на оплату послуг із рекультивації і пересипки полігону. Ці роботи вже виконані. Зроблено планування полігону і його пересипку, вивезено більше 70 великих вантажівок ґрунту. Тож усе львівське сміття, що було на полігоні, пересипали, — розповів заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник.

Так, скандальна ситуація із львівським сміттям у Погребищі наче владналася. Однак багато питань і досі залишаються без відповіді. Наприклад, як все ж таки побутові відходи потрапили до погребищенського сміттєзвалища? На останній сесії облради депутати передали обласному керівництву звернення, де вимагають встановити, хто із місцевих чиновників причетний до сміттєвого скандалу.

 

— Ми звертаємося цим зверненням до голови облдержадміністрації, обласної ради і керівника ГУНП у Вінницькій області, щоб вони пояснили, як сміття львівське потрапило у Погребище і хто із місцевих представників влади прийняв сміття у Погребищі і допомагав розвантажити перші автомобілі, адже вони не могли просто так приїхати у Погребище. Хтось взяв за це гроші і хтось має понести за це відповідальність, — сказав депутат » Валерій Скрипченко.

До речі, поки у Погребищі активісти блокували вантажівки зі сміттям, їх водіям місцеві носили їжу, а також запрошували додому, щоб ті відігрілися, а голова навіть організував «візит» у баню.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована