Ладижинці вийшли на мітинг з приводу впровадження медичної реформи

mayidan-1

У суботу, 28 січня більше тисячі ладижинців вийшло підтримати збереження міської лікарні.

У місті відбувся мітинг з приводу впровадження медичної реформи в Україні.

На імпровізованій сцені, перед входом у ПКВС «Прометей», член ініціативної групи-організатора, Володимир Філін, екс-заступник міського голови Ладижина до 2014 року, наголосив, що розпочата медична реформа може мати негативні наслідки для ладижинців, адже незрозуміло чи буде фінансуватися медзаклад і надалі.

У ході зібрання модератор мітингу Володимир Філін акцентував на 49 статті Конституції України, у якій сказано, що охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Секретар міської ради Людмила Бучко наголосила, що сьогодні не стоїть питання про закриття міської лікарні, скоріше — не зрозуміло, як буде здійснюватися фінансування цієї галузі і надалі.

«Сьогодні не стоїть питання закриття міської лікарні. Ми її самі закриємо, якщо не буде фінансування. Сьогодні ніхто не може надати ніякої інформації. Друге питання — зберегти нашу медичну субвенцію з державного бюджету»,- каже Людмила Бучко.

Вона також додала, що цього дня міський голова перебував у Києві тому і не прийшов на мітинг.

За останні 5 років на потреби лікарні з місцевого бюджету було виділено майже 50 млн. грн., медзаклад оснастили новим обладнанням на 7 млн. грн., а на капітальні та поточні ремонти витрачено 4 млн. грн. Такі цифри навів головний лікар Ладижинського ТМО Дмитро Альчук.

На фоні громадського протесту свою позицію щодо медреформи до Ладижина приїхали висловити обласні та столичні політики.

У своїй підтримці ладижинців запевняли депутати Вінницької облради Людмила Головашич та Геннадій Мазур, обоє члени «Батьківщини». Колишній керівник податкової інспекції в Тростянецькому районі Геннадій Мазур у виступі зазначив, що уже цього тижня на сесії облради депутатами буде прийнято звернення до уряду, щодо призупинення реформування галузі охорони здоров’я.

Також мітинг ладижинців відвідав екс-заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе та інші члени команди Міхаела Саакашвілі. Останній, до речі, нещодавно особисто приїздив до Ладижина.

«Реформа не означає безладдя, реформа не означає зверхнього ставлення до людей, реформа означає альтернативу. Ми не прибічники старого і поганого, ми прибічники нової альтернативи, щоб у кожному районному центрі, кожному селі, вам були доступні медичні послуги, щоб кожен пенсіонер, кожен школяр був застрахований державою і отримував якісну медичну допомогу»,- зазначив Давід Сакварелідзе.

Щоразу ведучий громадського зібрання, Володимир Філін, нагадував про заборону політичних лозунгів та агітації і не охоче надавав слово окремим гостям мітингу, особливо це стосувалось представників команди екс-президнта Грузії, і навіть виносив це питання на голосування у ході якого думки присутніх розділились.

У підсумку мітингу було прийнято звернення, текст якого був підготовлений заздалегідь, до президента, уряду та депутатів, у якому ладижинці вимагають першим пунктом збереження фінансування лікарні у тих об’ємах які є нині, також у тексті йдеться про вимогу зупинити процес змін у медицині до моменту всенародного обговорення, і лише потім почати впровадження реформування галузі.

Звернення ладижинців підтримали також представники громади села Заозерного, мешканці якого обслуговуються в лікарні Ладижина.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована