Кораблики з іменами полонених Росією українських моряків запустили на воду у Вінниці 

karabliki

Учасники літературного фестивалю «Острів Європа», що триває у Вінниці, сьогодні, 14 червня, запустили на воду річки Південний Буг 24 паперових кораблики з іменами українських моряків, які перебувають нині в полоні на території РФ.

Одна з ініціаторок акції відома вінницька літераторка Катерина Калитко вважає, що таким чином вінничани та гості фестивалю продемонстрували, що не забувають полонених українців:

«Відчуття єдності зі своїм народом для них дуже важливе», — каже К. Калитко.

Акція відбулась біля «Сходів Артинова» одразу після того, як свою поезію там прочитали Катерина Калитко та Катріна Хаддад – українська поетеса із сирійським корінням.

Окрім того, в інформаційному центрі фестивалю «Острів Європа», що у бібліотеці №1 та на Майдані Незалежності всі охочі можуть написати листи українським політв’язням, яких тримають у тюрмах на території РФ та в Криму. Однак, організатори нагадують, що для того, аби листи дійшли до ув’язнених українців, потрібно дотримуватись певних правил: писати російською мовою; дотримуватися політичної нейтральності; вказувати на конверті рік народження, повне ім’я, по батькові та прізвище адресата; вкласти у конверт чисті аркуші паперу, російську марку (за наявності) та конверт, якщо ви сподіваєтеся на відповідь.

«Усі листи до Криму ми збираємо на адресу Центру громадянських свобод і вже самостійно передаємо їх адресатам через надійних людей. Ось у цій табличці усі адреси, якщо людина в Росії — то адреса російської колонії, якщо в Криму — то адреса нашої організації. Якщо людина не хоче світити свою адресу, то може сміливо використовувати адресу Центру громадянських свобод. Коли ми отримаємо відповідь, то перешлемо (якщо знатимемо кому звичайно)», — пишуть організатори.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована