Кому з вінницьких нардепів вінниччани зможуть подякувати за скасування безвізу?

eigvwpmxkaih1wi

Верховна Рада на засіданні 17 вересня підтримала проєкт постанови №4104 про визначення представників до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідне рішення підтримали 239 нардепів.

Постанову підтримали нардепи «Слуги народу», «Опозиційна платформа — За життя», депгрупи «За майбутнє», «Довіра» та позафракційні.

У Європарламенті заявили, що занепокоєні через голосування «Ради з приводу недосвідчених кандидатів, яким бракує доброчесності для участі у комісії з відбору глави САП».

Там підкреслили, що призначення сумнівних кандидатів до комісії становить ризик для фінансової підтримки, яку Україні надають МВФ і Європейський Союз.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Отже, кому вінниччани зможуть завдячити?

Свої голоси віддали 5 депутатів від Вінниччини, зокрема Пашковський та Драбовський, які представляють Вінницю у президентській фракції «Слуга народу» та самовисуванець Микола Кучер.

Серед інших засвітились 7 депутатів, які представляють столицю: Тищенко, Яременко, Грищук, Перебийніс, Дубнов, Пуртова, Безугла (всі Слуга Народу);

4 депутати з Волині, зокрема Гузь, округ якого впритул межує з Євросоюзом і Палиця (обоє За Майбутнє), який представляє Луцьк;
 4 депутати з Житомирщини, зокрема Герасименко (СН), який представляє Житомир;
3 депутати, які представляють Закарпаття;
5 депутатів від Прикарпаття, зокрема Савчук (Свобода) і Фріс (СН), які представляють Івано-Франківськ;
8 депутатів від Київщини, зокрема Дубінський і Василевська-Смаглюк (обоє СН);
3 депутати із Львівщини, зокрема Батенко (За Майбутнє), Дубневич (За Майбутнє) і Камельчук (СН). Округи двох останніх впритул межують з ЄС;
 8 депутатів від Одещини, троє з яких представляють Одесу: Леонов, Колєв і Дмитрук (всі СН);
3 депутати з Рівненщини, зокрема Ковальчук (СН), який представляє Рівне;
2 депутатів з Тернопільщини: Гевко і Чайківський (обоє СН);
11 депутатів від Харківщини, зокрема Куницький, Бакумов, Кінзбурська, Одарченко, Здебський (всі СН), які представляють Харків;
4 депутати від Хмельниччини, зокрема Стефанчук (СН), який представляє Хмельницький;
4 депутати від Буковини, зокрема Лис (СН), яка представляє Чернівці