Колишній вінницький тубдиспансер перетворять на пульмонологічне відділення

snimok-ekrana-2021-03-19-v-15-29-42

В колишньому обласному тубдиспансері (наразі це медичне об’єднання “Фтизіатрія”, що у селі Березина, “Медмістечко”) створять пульмонологічне відділення.

Як повідомили на фейсбук-сторінці Вінницької облради, сьогодні на сесії депутати погодили зміну назви підприємства: з “Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання “Фтизіатрія” на “Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр”. Відповідні зміни внесли до Статуту закладу. Таким чином це дозволить надавати послуги пацієнтам з іншими легеневими захворюваннями.

– Новий статус тубдиспансеру дозволить надавати послуги пацієнтам з іншими легеневими захворюваннями. Адже далеко не всім хворим, які перебувають в медичному закладі, діагностують туберкульоз. Відмежувати легеневі хвороби від туберкульозу можна буде на базі нового пульмонологічного відділення, яке працюватиме в закладі, – пояснили в обласній раді.

Тижнем раніше у Вінницькій ОДА повідомили, що в Україні з 2019 року діє Стратегія розвитку протитуберкульозної служби, згідно з якою в кожній області створюється єдиний протитуберкульозний заклад, що надаватиме фтизіопульмонологічну допомогу.

– Площина лікування туберкульозу переходить на амбулаторний етап. Національна служба здоров’я України на розгляд керівників лікувальних закладів представила пакет надання фтизіатричної допомоги на амбулаторному етапі на рівні закладів сімейної медицини. Це зменшить навантаження на стаціонарний сектор у фтизіатрії, зазначила Ольга Задорожна, директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації.

– А створення єдиного регіонального фтизіопульмонологічного Центру дасть можливість лікувати пацієнтів не тільки з важкими формами мультирезистентного туберкульозу, а й розширити сферу медичних послуг на терапевтичну патологію, зокрема з аспектами пульмонологічної служби – додала керівниця Департаменту.