Кіберполіція Вінниці затримала кредиторів-шантажистів

999eb94a40cc9a3dc8c998e67b7cc6c86933bb5aea5de263d59fc4e33723f504

Група зловмисників, у яку входило понад 30 осіб, займалася кредитуванням, колекторством і вибиванням грошей шляхом погроз. Одним з «методів» впливу, який застосовувався, було розповсюдження порносюжетів за участю боржників або родичів жертви,які шантажисти самі ж і монтували. Одна з «баз» групи розташовувалася у Вінниці.

Як повідомляють у департаменті кіберполіції Нацполіції, наразі встановлено, що фігуранти створили дві фінансові компанії, які надавали кредити. В штаті компаній були і колектори, які займалися шантажем клієнтів-боржників. Зловмисники за допомогою фоторедакторів виготовляли порнографічний контент із зображенням позичальників або їхніх родичів. Далі – погрожували розповсюдити такі матеріали та вчинити фізичну розправу.

За попередніми підрахунками, зловмисники здійснили більше 360 тисяч погроз громадянам із різних регіонів України.

Правоохоронці провели 50 обшуків в офісах компаній, квартирах та автомобілях фігурантів. За результатами вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, сервери та «чорнові» записи. Обшуки одночасно проходили на території Київської, Харківської, Вінницької, Сумської областей та у столиці.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (Вимагання) та за ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) КК України. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України.